ARCHIWUM
22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
GRANT WYGRYWA
Michael Grant (waga ciężka) odniósł zwycięstwo nad Robertem Davisem przez nokaut w trzeciej rundzie. Przypomnijmy iż Grant miał ostatnio ciężki okres - walka z Gołotą (dwa ciężkie nokdauny),przegrana przez ciężki nokaut walka o mistrzostwo świata z Lennoxem Lewisem (czterokrontnie liczony w tej walce) oraz walka z Jameelem McCline w której GRant po pierwszym ciosie padł na deski i doznał bardzo ciężkiej kontuzji stopy (ostatecznie walkę przerwano w pierwszej rundzie i ogłoszono TKO).

GALA PANIX W KOŁOBRZEGU
Podczas gali transmitowanej przez Canal+ w Kołobrzegu 27 lipca odbyły się walki w których:
Marcin Rogiewicz pokonał Milan'a Vrsecki'ego w czwartej rundzie przez TKO.
Dawid Kowalski pokonał na punkty po sześciu rundach Cenk'a Ulug'a (walka była bardzo emocjonująca, Kowalski był bardzo rozbity po walce - cała twarz była podrapana,rozcięta skóra na głowie,rozcięsty nos).
Siergiej Dzindziruk wygrał przez dyskwalifikację Cristiana Voicu w czwartej rundzie.
Tomasz Adamek pokonał na punkty po ośmiu rundach Iftode Mihai'a.

SOSNOWSKI, KOTAI WYGRYWAJĄ
Podczas gali w Nottingham odbyły się pojedynki w których pięściarze Polish Boxing Promotion:
Albert Sosnowski pokonał na punkty po czterech rundach Paula Bonsona.
Mihaly Kotai pokonał już w pierwszej rundzie Howarda Clarka.

W innych pojedynkach - Jawia Khaliq obronił pas mistrzowski IBO wagi półśredniej (choć był w tej walce liczony) i we wrześniu lub październiku spotka się z Romanem Dzumanem (bokser grupy Polish Boxing Promotion) w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego. Czy Dzuman podzieli los Jacka Bielskiego,który w ubiegłym roku przegrał z Khaliqiem w piątej rundzie przez KO ? Miejmy nadzieje że Dzuman odegra się za Bielskiego.

RUIZ OBRONIŁ TYTUŁ
Mistrz świata wagi ciężkiej WBA - John Ruiz wygrał przez dyskwalifikację za ciosy poniżej pasa w dziesiątej rundzie z Kirkiem Johnsonem. Do momentu przerwania walki Ruiz prowadził na punkty.

Tego samego dnia były mistrz świata wagi ciężkiej Larry Holmes pokonał na punkty Erica "Butterbeana" Escha. Córka byłego mistrza świata wagi ciężkiej Joe Fraziera - Jacqui Frazier-Lyde pokonała przez nokaut w trzeciej rundzie Heidi Hartmann.

SALETA MISTRZEM EUROPY WAGI CIĘŻKIEJ EBU
foto W sobotę 20 lipca odbyła się gala w Dortmundzie w której były interkontynentalny mistrz IBO wagi ciężkiej (także były mistrz interkontynentalny WBC wagi junior ciężkiej,były mistrz świata w kickboxingu full-contact) Przemysław Saleta spotkał się z mistrzem EBU Luanem Krasniqi (rekord przed walką : 20-0,11 KO). Było to drugie podejście Salety o pas mistrza Europy - pierwsze zakończyło się porażką przez TKO w pierwszej rundzie z rąk Zejlko Mavrovica. Tym razem Saleta stanął na wysokości zadania i zdobył pas mistrza Europy wygrywając przez TKO w dziewiątej rundzie. Krasniqi w tej walce wielokrotnie zagrażał Salecie i prowadził wyraźnie na punkty lecz od piątej rundy widać było że mistrz Europy powoli słabnie. Od tego momentu kondycja Salety brała górę nad słabnącym Krasniqi. W ósmej rundzie Krasniqi przyjął bardzo dużo ciosów i widać było że ma już dosyć tej walki. W przerwie po ósmej rundzie oznajmił swoim sekundantom,że nie chce dalej walczyć (próbowali go przekonywać ale na nic nie zdały się ich prośby - a przecież Krasniqi wyraźnie wygrywał tą walkę na punkty). Krasniqi wyszedł jeszcze do dziewiątej rundy ale po to żeby daćznać sędziemu że dalej nie walczy. Tak więc Saleta odniósł swój życiowy sukces i stał się pierwszym Polakiem,który został zawodowym mistrzem Europy EBU (można powiedzieć że żaden z Polaków nie osiągnął takiego sukcesu,niektórzy mieli szanse jak np.Gołota gdy walczył o mistrzostwo świata WBC z Lennoxem Lewisem ale jak to się skończyło wszyscy wiemy). Aktualny rekord Salety to: 41-4, 21 KO.
W innym pojedynku który był podczas tej gali były mistrz świata w kickboxingu full-contact Roman Bugaj przegrał niestety w piątej rundzie przez nokaut z Sinan'em Samil Sam'em.

MOSLEY PRZEGRYWA
Nie udał się rewanżowy pojedynek byłemu mistrzowi świata WBC Shane'owi Mosleyowi z Vernonem Forrestem. Tak jak ostatnio Mosley przegrał walkę na punkty po dwunastu rundach z tym że nie był to ciekawy pojedynek - dużo klinczu.

HILL + NARKOTYKI = ???
Francuska federacja boksu po wykryciu śladowych ilości narkotyków u Virgilla Hilla,który niedawno we Francji walczył w obronie tytułu WBA wagi junior ciężkiej z Jeanem Marc'em Mormeck'em zdyskwalifikowała Hilla na dwa lata. Oznacza to że Hill ma zakaz przez dwa lata toczyć jakąkolwiek walkę we Francji. Ciekawe jest to jak do tego doszło bo Hill znany był z tego że brał udział w antynarkotykowych akcjach mających na celu zachęcenie młodzieży do sportu a nie prochów. Przed walką z Dariuszem Michalczewskim Hill nosił koszulkę z napisem w dosłownym tłumaczeniu "Bokserzy mówią narkotykom NIE". Widać było to tylko dla reklamy... Szkoda....

TRINIDAD KOŃCZY KARIERĘ
Felix "Tito" Trinidad,były mistrz świata w trzech kategoriach wagowych ogłosił iż zamierza zakończyć karierę. Jest to trochę dziwne bo Trinidad przegrał w swojej karierze tylko raz z Bernardem Hopkinsem i jest naprawdę młodym i wybitnym zawodnikiem.

KLICZKO WYGRYWA
Mistrz świata WBO wagi ciężkiej Władymir Kliczko obronił w sobotę 29 czerwca w Atlantic City swój mistrzowski tytuł wygrywając przez TKO w szóstej rundzie z byłym mistrzem świata WBO Rayem Mercererm. Można powiedzieć że Kliczko rozmontował Mercera (41lat)lewą ręką – kilkadziesiąt lewych prostych sukcesywnie rozbijały twarz Mercera uznawanego kiedyś za jednego z bardziej odpornych zawodników wagi ciężkiej. Mercer starał sięjak mógł ale wyglądał w większości tej walki jak Tyson z Lewisem – żadnego przyspieszenia,brak pomysłu na walkę. Z minuty na minutę malały szanse Mercera (w pierwszej rundzie Mercer był liczony,doznał poważnego rozcięcia w okolicach prawego oka) i w końcu sędzia ringowy (ciekawostką jest to że sędziował walkę Andrzeja Gołoty z Michaelem Grantem w której Gołota poddał się w dziesiątej rundzie choć wcześniej dwukrotnie miał Granta na deskach i zdecydowanie wygrywał) przerwał walkę i uratował Mercera od porażki przez ciężki nokaut (Mercer stał na nogach gdy walka została przerwana).
W innych pojedynkach:
Zsolt Erdei pokonał Darrena Whitleya na punkty po sześciu rundach
Al. Cole (były mistrz świata wagi junior ciężkiej) pokonał Vincenta Maddalone na punkty po sześciu rundach.
Walkę można było oglądać w naszej publicznej TVP - wielkie dzięki prezesom TVP za to że zauważyli że poza innymi dyscyplinami istnieje boks,który w naszym kraju ma dużą rzeszę zwolenników. Kiedyś zarzynałem się tym że podpisywać umowy z Wizją TV, Cyfrą i płacić nie małe pieniądze za to że mam możliwość oglądać dobry boks - teraz naszą TVP wychodzi do mas i nie ma już takiej potrzeby (poza tym ż i tak już płatne telewizje olały już kibiców bokserskich). Jedynie można mieć pretensję do osób komentujących walkę - szczególnie do P. Babiarza, którego komentarz raczej nie pasował do tego co się działo w ringu (np. Kliczko walczył z Alexem Schulzem - wydaje mi się że to nie był Alex lecz Axel). Inne wpadki osób komentujących to David Bowie - rozumiem że ktoś słucha muzyki i lubi tego wykonawcę ale były mistrz świata wagi ciężkiej raczej nazywa się Riddick Bowe. Może nasza kochana TVP zatrudni ponownie największego moim zdaniem fachowca - Janusza Pinderę.

BONIN, WŁODARCZYK, BIELSKI ZWYCIĘŻAJĄ
Podczas gali organizowanej w przez Knockout Promotion w Płocku odbyły się walki w których:
TOMASZ BONIN (waga ciężka) obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski wygrywając przez poddanie w piątej rundzie Dirka Wallijna (Wallijn w ubiegłym roku walczył z Albertem Sosnowskim i przegrał na punkty po sześciu rundach).
KRZYSZTOF WŁODARCZYK (mistrz interkontynentalny IBF wagi junior ciężkiej) pokonał na punkty po sześciu rundach Zoltana Komlosi’ego.
JACEK BIELSKI (wcześniej zawodnik Polish Boxing Promotion - teraz Knockou Promotion,pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Rafaela Tibora.
W innych walkach zwycięstwa odnieśli także: Krzysztof Bienias,Roman Bugaj,Marcin Rożalski.

LEWIS - TYSON
WALKA DO JEDNEJ BRAMKI

W sobotę 8.06.2002 mistrz świata wagi ciężkiej WBC,IBF,IBO Lennox Lewis obronił swoje tytuły mistrzowskie pokonując przez nokaut w ósmej rundzie byłego mistrza świata wagi ciężkiej Mike’a Tysona. Tyson tylko w pierwszych paru rundach był bardzo dynamiczny a później jakby uszło z niego powietrze. Lewis umiejętnie trzymał go na dystanas a gdy Tyson zbliżał się niebezpiecznie Lewis od razu klinczował i nie pozwalał Tysonowi rozwinąć skrzydeł. Z rundy na rundy widać było że Tyson wrastał nogami w ring ,stracił to co było jego znakiem firmowym – szybkość i agresję. W trakcie przerw między rundami można było zauważyć że trenerzy Tysona motywowali go do dalszej walki - sam Tyson kilkakrotnie mówił że nie da rady walczyć dalej. W ósmej rundzie porozbijany (Lewis jak na tarczy zadawał lewe proste,których Tyson nie był w stanie zblokować) Tyson po kombinacji Lewisa zachwiał się ale nie padł na matę. Sędzia ringowy Ed Cotton (sędziował m.in. rewanżową walkę Andrzeja Gołoty z Riddickiem Bowe) wyliczył Tysona do ośmiu i pozwolił na kontynuowanie tej walki “do jednej bramki”. Chwilę później Lewis zadał potężny prawy sierp po którym Tyson padł na deski i nie był w stanie wstać (choć próbował). Po walce o dziwo Tyson w rozmowie z redaktorem (oraz Lewisem, który stał obok niego) stwierdził że Lewis jest dobrym bokserem i że chciałby jeszcze raz z nim walczyć bo wie że w rewanżu by go pokonał.
W innych pojedynkach, które odbyły się podczas tej gali:
Joel Casamayor pokonał przez nokaut Juana Ariasa w ósmej rundzie.
Manny Pacquiao pokonał przez nokaut Jorge’a Julio w drugiej rundzie
Jeff Lacy pokonał w trzeciej rundzie przez nokaut Hall’a.
Miałbym drobną prośbę do TVP. Proszę o to aby zatrudniać fachowców znających się na komentowaniu boksu a nie Pana Kostyrę oraz Pana Szaranowicza. W tym towarzystwie mistrzyni świata WIBF Agnieszka Rylik tylko nadawała się do komentowania tej gali. Brawo Pani Agnieszko !!! Tak trzymać !!!

HOLYFIELD POKONAŁ RAHMANA
Były mistrz świata wagi ciężkiej Evander Holyfield pokonał na punkty niedawnego mistrza świata wagi ciężkiej (pogromce przez nokaut Lennoxa Lewisa z kwietnia 2001 roku) Hasima Rahmana. Rahman doznał kontuzji lewego oka po przypadkowym zderzeniu się z Holyfieldem głowami. Według regulaminu WBA gdy walkę trzeba przerwać na skutek kontuzji odniesionej przypadkowo przez jednego boksera należy do tego momentu podliczyć punkty i ogłosić zwycięzcą tego kto więcej ich zebrał. Tak też się stało i Holyfield wygrał walkę (sędziowie punktowali do przerwania walki : 69-64, 69-64, 66-67 dla Holyfielda).
Dzięki tej wygranej Evander Holyfield stał się ponownie pretendentem do tytułu mistrza świata WBA wagi ciężkiej. Holyfield zmierzy się o ten tytuł ze zwycięzcą walki Johny Ruiza (aktualny mistrz świata WBA) z Kirkiem Johnsonem (jak dla mnie z Kirkiem Johnsonem).

GALA PBP W BUDAPESZCIE
Oto wyniki organizowanej przez Polish Boxing Promotion gali transmitowanej przez TVP2 w sobotę 25.05: AGNIESZKA RYLIK (Polska) KO 3 RAGAN PUDWILL (U.S.A.)
MIHALY KOTAI (Węgry) W 12 WILLIAM GARE (R.P.A) WALKA O MISTRZOSTWO INTER.WBC
JURAJ ONDRICKA (Słowacja) Tko 4 CEZARY NAZAR (Polska)
PAWEL DROGOWSKI (Polska) Tko 3 STAN CERMAK (Czechy)
MARCIN RADOŁA (Polska) Tko 3 DARIUSZ SIERPINSKI (Polska)
ROMAN DZUMAN (Ukraina) Tko 3 ATILLA KISS (Węgry)
SERGIEJ MARCHUK (Ukraina) Tko 4 MUGUREL SEBE (Rumunia)
SZABOLCS RIMOWSZKY (Węgry) Tko 2 MAREK JESENIC (Slowacja)
ZOLTAN SURMAN (Węgry) Tko 3 ANTON VONTZEMU (Słowacja)

GALA PANIX EUROPE
W piątek 24.05 odbyła się gala bokserska w Płońsku transmitowana przez Canal Plus w której:
Tomasz Adamek pokonał Siergieja Karaniewicza po dziesięciu rundach.
Gerard Zdziarski pokonał Marcin Piątkowskiego na punkty po sześciu rundach.
Edyta Olewniczak pokonała na punkty Marianną Pampuk (wcześniej Olewniczak walczyła z Pampuch i wygrała na punkty po sześciu rundach) po sześciu rundach (ciekawy jest rekord M. Pampuk - 15 porażek, 1 remis, 0 zwycięstw !!!!).
Dawid Kostecki pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Dimitriego Adamowicza.

POLACY W RANKINGACH IBO
Dariusz Michalczewski (mistrz świata WBO wagi półciężkiej,były mistrz WO wagi junior ciężkiej,były mistrz WBA,IBF wagi półciężkiej) został sklasyfikowany według IBO (International Boxing Organization na drugim miejscu na świecie (pierwszy jest Roy Jones Junior). Inni nasi zawodnicy: Tomasz Bonin (Knockou Promotion,waga ciężka) jest klasyfikowany na 95-tym miejscu na świecie według organizacji IBO. Tomasz Adamek (waga półciężka) jest 47 zaś mistrz interkontynentalny IBF wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk jest 35.

VARGAS ZWALNIA TRENERA
Fernando Vargas zwolnił swojego długoletniego trenera (byłego trenera Andrzeja Gołoty) Rogera Blodwortha. Jest to trochę dziwne bo Blodworth był od początku kariery z Vargasem. Czyżby Fernando Vargas zachowywał się jak Osca De La Hoya, który to zmienia ostatnio trenerów jak rękawiczki ?

WITHERSPOON NA FALI
Były mistrz świata wagi ciężkiej WBA,WBC - Tim Witherspoon (55-11-1,38 KO) pokonał w sobotę 18.05 na punkty po dziesięciu rundach Ahmeda Abdina (30-3-4,14 KO). W innym pojedynku Mia St John pokonała na punkty Kristy Folmar,choć nie zasłużyła na tą wygraną. Widać jeśli pozuje się do Playboya można liczyć na przychylność sędziów.

KOSTYA TSZYU OBRONIŁ TYTUŁ
Mistrz świata WBA,WBC,IBF wagi superlekkiej Kostya Tszyu (29-1-1) obronił po raz pierwszy swoje tytuły zdobyte niedawno (w walce z Zabem Judahem) pokonując jednogłośnie na punkty Bena Tackie (24-3).

HAMED MISTRZEM IBO
"Prince" Naseem Hamed pokonał na punkty po dwunastu rundach Manuela Calvo i zdobył pas mistrzowski IBO wagi piórkowej.Była to pierwsza walka po porażce na punkty z M.A.Barrerą.

TRINIDAD WRÓCIŁ
Felix "Tito" Trinidad pokonał byłego mistrza świata WBC w wadze średniej Hacine Cherififa przez nokaut w czwartej rundzie. Przypomnijmy iż była to pierwsza walka Trinidada po porażce z Bernardem Hopkinsem.

GALA WE WROCŁAWIU
Jan Ostrowski z pasem W sobotę 4 maja odbyła się we wrocławskiej Hali Ludowej gala organizowana przez Knockout Promotions w której walką wieczoru był pojedynek o pas interkontynentalny IBF wagi junior ciężkiej, którego właścicielem był Krzysztof “Diablo” Włodarczyk. Przeciwnikiem Włodarczyka był ciemnoskóry Badara M’Baye (19-5). “Diablo” obronił tytuł wygrywając przez nokaut w szóstej rundzie - choć początek walki tego nie zapowiadał bo M’Baye - stawiał duży opór, momentami wręcz zagrażał Polakowi.
W innych walkach,które odbyły się tego wieczoru:
Wojciech Bartnik pokonał Mihai Bekesha (Ukraina).
Maciej Zegan pokonał Mariana Leondraliu (Rumunia).
Maurycy Gojka pokonał Aurela Popa (Węgry).
Krzysztof Bienias pokonał Yuri Romanowa (Ukraina) i zdobył pas młodzieżowego mistrza świata IBF.
Marcin Piątkowski pokonał Mihai Zaharucica (Rumunia).
Dawid Kowalski pokonał Mariana Bunea (Węgry).
Tomasz Bonin pokonał Roberta Bycka (Czechy).
Rafał Jackiewicz pokonał Karola Ruzicka (Czechy).
Chciałbym gorąco podziękować naszej szanownej TVP za to że jak to zwykle mają w zwyczaju obcinać transmisję z gali. O 22:15 rozpoczęła się transmisja walki Krzysztofa Włodarczyka a po niej w programie była walka Wojciecha Bartnika z Mihai Bekeshem. W międzyczasie TVP wcisnęła walkę Tomasza Bonina,która odbyła się wcześniej z efektowną oprawą czyli z wejściem obu zawodników do ringu. W przypadku Wojciecha Bartnika tego już nie zrobiono – pokazano walkę od drugiej rundy bez wyjścia i przedstawienia obu zawodników (jeśli pokazują wcześniejszą walkę a walkę na żywo puszczają od drugiej rundy to normalny SKANDAL!!!!) Kilka rund było puszczanych z poślizgiem zaś końcówka już “leciała” na żywo. TVP puściła nawet ogłoszenie werdyktu zaś reszty walk które później się odbywały TVP nie raczyła pokazać – bo po co. Gdyby skakał Małysz lub był jakiś ciekawy mecz piłkarski to na sto procent TVP przedłużyłaby transmisje. Niestety transmisje przeprowadzane przez TVP raczej się nie zmienią – walka wieczoru i ewentualnie jakiś skrót tego co działo się wcześniej. Kiedyś gdy jeszcze działała Wizja Sport to transmisje z gal przeprowadzane przez Wizję były bez skrótów (choć czasem nie pokazywali wszystkich walk ale na pewno więcej niż TVP) – szkoda że straciliśmy ten kanał. Dodatkowo komentujący te kilka walk Dariusz Szpakowski kilkakrotnie popisywał się brakiem wiedzy na temat boksu m.in.stwierdził że w Polsce są tylko dwie grupy boksu zawodowego (według niego Panix i Knockout Promotions). Może lepiej Pan Szpakowski zajmie się komentowaniem piłki nożnej bo to robi najlepiej (rzekłbym że w Polsce jak dla mnie nikt nie komentuje piłki nożnej lepiej niż on).

WOJCIECH BARTNIK
Bartnik i Ostrowski W sobotę 4 maja stałem w narożniku Wojciecha Bartnika podczas gali we wrocławskiej Hali Ludowej. Szczerze mówiąc był to “mój pierwszy raz” jako sekundant i osoba, która ma jakiś wpływ (choć może mały ale zawsze) na przebieg walki. Muszę stwierdzić że takiej jestem dumny że właśnie stałem w narożniku Wojtka. Jeszcze w szatni, którą dzieliliśmy z Badarą M’Baye i Robertem Byckiem zobaczyłem coś co przywróciło mi wiarę w człowieka. Było to zachowanie Wojtka Bartnika. Po wejściu do szatni przywitał się z wszystkimi, gdy ekipa Bycka zapytała skąd mamy wodę w butelkach Wojtek załatwił (przez kogoś) im kilka butelek wody, lód. Rozmawia z nimi bardzo otwarcie – jednym słowem zachowywał się jak prawdziwy zawodowiec. Po przegranej walce Bycka rozmawiał z nim, interesował się czy dobrze się już czuje (fizycznie) po tej porażce z Boninem. Po swojej walce uścisnął mnie – poczułem się wtedy taki doceniony za to co robiłem. W jego zachowaniu nie było nic z tego czego zdążyliśmy się przyzwyczaić w wykonaniu innych zawodników,którzy po stoczeniu kilku walk zachowują się jak prawdziwe gwiazdy. Oby więcej takich otwartych ludzi jak Wojtek – jego zachowanie przeczy temu że każdy bokser to “tuman”, który myśli o tym żeby tylko bić i nic więcej.
Jan Ostrowski

BRIGGS PRZEGRYWA
Jameel McCline w sobotę 27 kwietnia wygrał jednogłośnie na punkty po dziesięciu rundach z Shannonem Briggsem (Briggs nawet w tej walce był liczony w piątej rundzie). Wygląda na to że dalsza kariera Briggsa stoi pod dużym znakiem zapytania.

TIGER OBRONIŁ TYTUŁ
Mistrz świata WBO wagi półciężkiej Dariusz "Tiger" Michalczewski pokonał w drugiej rundzie Joeya de Grandisa. Walka odbyła się 20 kwietnia w gdańskiej hali Olivia.

JURCZYK, ZADWORNY PRZEGRYWAJĄ
W sobotę 23.03 odbyła się gala w Londynie z udziałem naszych dwóch polskich pięściarzy reprezentujących grupę Polish Boxing Promotion - Adama Zadwornego i Piotra Jurczyka. Adam Zadworny (waga półśrednia) przegrał podobnie jak Piotr Jurczyk (waga ciężka), który przegrał przez TKO w szóstej rundzie z Fola Fokesem.
W walce wieczoru niepokonany mistrz federacji WBF w kategorii superpółśredniej Steve Roberts wygrał na punkty po dwunastu rundach z Kirino Garcia (było to 29 zwycięstwo Robertsa).

GALA W BUDAPESZCIE
9 marca odbyła się gala zorganizowana przez Polish Boxing Promotion w Budapeszcie. Odbyły się tam pojedynki w których:
Mihaly Kotai pokonał przez TKO w czwartej rundzie Davida Sarraille.
Rimo pokonał przez TKO w trzeciej rundzie Daniela Tacu.
Zoltan Surman pokonał przez TKO w drugiej rundzie Konstantina Fluchbarta (zawodnika który niedawno pokonał Radosława Króla na punkty).
Roman Dzuman pokonał przez TKO w szóstej rundzie Ferenca Szakallasa.
Jacek Bielski pokonał na punkty po sześciu rundach Zoltana Szili.
Albert Sosnowski pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie Jacoba Odhiambo.
Siergiej Marczuk pokonał przez KO w szóstej rundzie Alexandra Polizzi.
Andrzej Witkowski pokonał na punkty po 4 rundach Ionut'a Pornela.
Albert Rybacki pokonał na punkty po 6 rundach Mugurela Sebe.
Bettina Csabi pokonała na punkty po 4 rundach Monike Petrova.
Witalij Natiosow przegrał na punkty po 4 rundach z Zoltanem Petranyi.

GALA WE WROCŁAWIU
W piątek 1 marca odbyła się we Wrocławiu gala organizowana przez Coba Kickboxing Promotion w której walką wieczoru był pojedynek o pas mistrzowski Challenge Masters wagi junior ciężkiej. O tytuł ten walczył były bokser amatorski,były brązowy medalista olimpijski Wojciech Bartnik z Rumunem Ioan'em Mihai "Champion'em" (miał to być pojedynek rozegrany na dystansie ośmiu rund). Bartnik legitymujący się rekordem 7-1-1 bez problemu poradził sobie z Rumunem już w pierwszej rundzie (rekord przed walka Rumuna : 8-4 (podobno mówiło się że 3 przegrał a jedną zremisował) wygrywając przez nokaut (Rumun raz był liczony a przy drugim liczeniu padając omało nie wypadł z ringu). Pytanie tylko co takie walki dają Bartnikowi ? Może zakontraktować mu walki z lepszymi zawodnikami - może np. z Krzysztofem Włodarczykiem (mistrzem inter. IBF wagi junior ciężkiej) - to mogłaby być ciekawsza konfrontacja a nie obijanie chodzącego worka z Rumunii.

W innych pojedynkach w kickboxingu wersji full-contact (walka Bartnika choć była walką wieczoru była tylko tłem do walk w kickboxingu,karate kyokyushin)
Tomasz Waleński pokonał na punkty po 3 rundach (w kickboxingu rundy są dwuminutowe) Michała Demblera.
Karol Kowalczyk pokonał na punkty po 3 rundach Przemysława Miszkę.
Monika Florek pokonała na punkty po 5 rundach Cecylię Pudlicką i zdobyła tytuł Mistrzyni Polski.
Bogumił Poloński pokonał na punkty po 3 rundach Ryszarda Skibę
Piotr Łukasiewicz pokonał Michała Dziedzica po trzech rundach w karate kyokyushin.

MOSLEY POKONANY
Shane "Sugar" Mosley doznał 26 stycznia sensacyjnej porażki z Vernonem Forrestem przegrywając na punkty po dwunastu rundach: 118-108,118-108,115-110. Mosley niedawno był uznany jako nr.1 w klasyfikacji najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe. Było to po wygranym na punkty po dwunastu rundach z Oscarem De La Hoyą.

GALA BOKSU W GDYNI
We wtorek 22 stycznia odbyła się w Gdyni gala organizowana przez Polish Boxing Promotion,którą po raz pierwszy na żywo transmitował Eurosport oraz TVP 2. Po raz pierwszy w roli zapowiadacza walk wystąpił znany Dariusz Szpakowski z TVP. Szpakowski prawie dobrze zapowiadał ową galę lecz odczuwało się brak podawania przez niego pełnych rekordów bokserów np. nie wiadomo ile walk przegrał Piotr Jurczyk. Oto wyniki rozegranych pojedynków:

6 rund w wadze juniorpółśredniej
AGNIESZKA RYLIK (Polska) Tko 5 TRACY WILCOCK (Anglia)

4 rundy w wadze ciężkiej
ALBERT SOSNOWSKI (Polska) KO 1 CATALIN ZMARANDESCU (Rumunia)

4 rundy w wadze superśredniej
ROBERT MILEWICZ (Polska) Tko 2 MIHAI IOURGU (Rumunia)

4 rundy w wadze lekkiej
RADOSLAW KRÓL (Polska) W4 KAROLY KOOS (Węgry)

4 rundy w wadze lekkiej
MARIUSZ GŁOWACKI (Polska) przegrał przez Tko w pierwszej rundzie z ZOLTANem SURMANem (Węgry)

Mistrzostwo Unii Europejskiej w wadze juniorpółśredniej
SOULEYMAN MBAYE (Francja) Tko 2 JURGEN HAECK (Belgia)

4 rundy w wadze ciężkiej
PIOTR JURCZYK (Polska) KO 1 Laszlo Pataki (Węgry)

4 rundy w wadze ciężkiej
VITALI NATIOSOW (Ukraina) W4 PETER SIMKO(Słowacja)

4 rundy w wadze koguciej
MIMOUN CHENT (Francja) W4 PAL LAKATOS (Węgry)

Po gali odbyło się przyjęcie w klubie Viva (Sopot). Oto zdjęcia z klubu Viva.

Iza C. (zawodniczka wagi juniorpółśredniej z Wrocławia), SOULEYMAN MBAYE, Jan Ostrowski
 
  
Jan Ostrowski, Agnieszka Rylik
  
Ostrowski, Pindera, Jurczyk, Iza C.

Ostrowski, Jurczyk
  
Albert Sosnowski, Jan Ostrowski
  
Mbaye, Iza, Jaś


SANDERS WYGRYWA
Przeciwnik Andrzeja Gołoty z 1998 roku - Corey Sanders (Gołota wygrał z nim na punkty po dziesięciu rundach krwawej, bardzo atrakcyjnej walki) pokonał na punkty po dziesięciu rundach Terrance'a Lewisa (30-10). Aktualny rekord Sandersa to 22-6,14 KO (po walce z Gołotą stoczył 6 walk, które wszystkie wygrał).

linia

Aktualności