ARCHIWUM
22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
GOMEZ MA NOWEGO TRENERA
Były mistrz świata WBC wagi junior ciężkiej Juan Carlos Gomez (36-0 ,31 KO) wyjechał do USA by szlifować tam swoją formę ze słynnym trenerem Angelo Dandim. Jako ciekawostkę podam iż wcześniejszy trener Gomez - główny trener Universum Boxing Promotion z Hamburga (w tej grupie są : Dariusz Michalczewski,bracia Kliczko,Artur Grigorian,Regina Halmich) Fritz Sdunek jest teściem Gomeza. Czyżby "tatuś" nie był już tak dobry ???

HARRISON WYGRYWA
Były mistrz olimpijski (waga super ciężka) Audley Harrison pokonał w pierwszej rundzie przez nokaut Matthew'a Eillis'a. Jako ciekawostkę podamy iż jakiś czas temu Harrison walczył z pięściarzem Polish Boxing Promotion Piotrem Jurczykiem (Jurczyk przegrał przez TKO bodaj w drugiej rundzie). W gronie przyszłych potencjalnych przeciwników dla Harrisona wymieniany jest m.in. Herbie Hide (były mistrz świata WBO wagi ciężkiej, tytuł stracił przegrywając w drugiej rundzie w 1999 r z Witalijem Kliczko).

AKINWANDE WYGRYWA
Były mistrz świata WBO wagi ciężkiej Henry Akinwande (44-2-1) wygrał na punkty po dwunastu rundach z Niemcem Timo Hoffmanem (27-3). Stawkę pojedynką był tytuł interkontynentalny IBF wagi ciężkiej.

TYGRYS ŚPIEWA
Mistrz świata WBO wagi półciężkiej Dariusz "Tiger" Michalczewski wystąpił w Opolu. Podczas koncertu Superjedynki, który odbył się w nocy z soboty na niedzielę, Michalczewski zaśpiewał piosenkę "Już taki jestem zimny drań". Cóż tak to w życiu czasem bywa że nie tylko występuje się w ringu...

GALA W LUBLINIE
30 maja odbyła się w Lublinie gala organizowana przez Panix Europe. Oto wyniki walk:
Marcin Biskupski wygrał przez nokaut w czwartej rundzie z Ceng’iem Ulug’iem.
Gerard Zdziarski zremisował po sześciu rundach z Anton’em Fedjunin’em.
Wrocławianin Dawid Kowalski pokonał na punkty po sześciu rundach Mazena Girke.
Marcin Najman pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Artion'a Cernow'a.
Geir Inge Joergensen wygrał w 1. rundzie przez tko z Mihalym Stanem
Marcin Piątkowski pokonał przez nokaut w siódmej rundzie Antonio Postigo i zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Polski w boksie w wadze junior średniej (69,9 kg).

HIDE WYGRYWA
Były mistrz świata WBO w wadze ciężkiej Herbie Hide (34-3, 33 KO) znokautował w pierwszej rundzie Josepha Chingangu. Był to rewanż za niezasłużoną porażkę,której Hide doznał z Chingangu we wrześniu 2001 r. Prawdopodobnie w następnym pojedynku Hide spotka się z Audleyem Harisonem i nie sądzę żeby Hide wytrzymał z nim więcej niż trzy rundy.

MICHALCZUK,ŁUKASIK WRACAJĄ Z MEDALAMI
Karolina Michalczuk (kat.57 kg) oraz Karolina Łukasik (kat.70 kg) zdobyły srebrne medale mistrzostw Europy w boksie amatorskim w Pecs (Węgry). Wrocławiance Izabela Cieślak (kat.66 kg,vice mistrzyni Polski w tej kategorii) nie udało się awansować do finału gdyż w pojedynku ćwierćfinałowym przegrała z Rosjanką Marią Karlową - w drugiej rundzie przez rsc.

REMIS
Rumuński bokser Leonard Dorin zremisował w Pittsburghu z Amerykaninem Paulem Spadaforą w walce, której stawką był zunifikowany tytuł mistrza świata w wadze lekkiej organizacji WBA i IBF.

KOPEĆ,KOTAI WYGRYWAJĄ
Sukscesem zakończyła się wyprawa do Hagi bokserów reprezentujących Polish boxing Promotion. Włodek Kopeć wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z doświadczonym na kickboxerskich ringach zawodnikiem.Mihaly Kotai pokonał na punkty Oscara Veliz'a podobnie jak Rimovszki Ferenca Gurmaia.

MCLINE WYGRYWA
Niedawny pretendent do tytułu mistrza świata WBO wagi ciężkiej (przegrał walkę z Władymirem Kliczko przez poddanie) Jameel McCline (29-3-3,17 KO) pokonał przez nokaut w trzeciej rundzie Charlesa Shufforda (Shufford także walczył o pas WBO i także przegrał z Kliczką przez nokaut ale szybciej bo w szóstej rundzie).

ZEGAN WYGRYWA
Wrocławski bokser wagi lekkiej Maciej Zegan wygrał w Stuttgarcie z Manuelem Gomesem. Zakontraktowana na osiem rund walka była jednostronna. Zegan cały czas wyprzedzał rywala prawym prostym i bił sierpem. Po jednym z lewych prostych Gomes był liczony w trzeciej rundzie. Po czwartej rundzie Gomes słusznie stwierdził iż może się ta walka skończyć przez nokaut i poddał się. Niemieckiej publiczności bardzo podobała się ta walka i po walce Zegan otrzymał propozycję przejścia do grupy Universum Boxing Promotion Klausa P.Kohla. Sprytnie to sobie szanowny K.P Kohl wykombinował. Zegan będzie walczył dla niego i oczywiście spotka się już z kończącym się Grigorianem,pokona go i zdobędzie tytuł mistrza świata WBO wagi lekkiej, który zostanie dalej w posiadaniu Universum Boxing Promotion. KASA,KASA,KASA..... i wszystko jasne....

W innej walce tego wieczoru weteran ringu Graciano „Rocky” Rocchigiani spotkał się z Thomasem Ulrichem o tytuł WBC Inter. wagi półciężkiej i przegrał na punkty po dwunastu rundach. Z tego co zapowiadał Rocky była to jego ostatnia walka w karierze.

DE LA HOYA WYGRYWA
Mistrz świata WBA,WBC wagi lekkośredniej Oscar De La Hoya pokonał w sobotę 3 maja Yori Boy Campasa przez poddanie w siódmej rundzie. Na początku walki De La Hoya doznał kontuzji lewej ręki - teraz musi wyleczyć tą kontuzję i może przygotowywać się do rewanżowego pojedynku z Shanem Mosleyem 13 września (w pierwszej walce Mosley pokonał Oscara De La Hoyę na punkty po dwunastu rundach). Podczas tej gali walczył również Eric Morales, który pokonał Fernando Velardeza w piątej rundzie przez TKO i tym samym obronił tytuł mistrzowski WBC wagi piórkowej.

SAMOOBRONA DLA KOBIET W OPARCIU
O TECHNIKI BOKSERSKIE I KICKBOXERSKIE

Wszystkie kobiety,które chętne są spróbować nauczyć się podstaw samoobrony (w oparciu o techniki bokserskie i kickboxerskie) proszę o kontakt pod numerem telefonu 0604638778. Jesteśmy w trakcie organizowania grupy. Zajęcia będą się odbywać 3-5 razy w tygodniu od 14:30-16:00 (istnieje możliwość wsześniejszyc godzin zajęć). NIE DAJ SIE ZASKOCZYĆ !!! OBROŃ SIĘ SAMA !!!

Prowadzący Jan Ostrowski oraz jego wychowanka, reprezentantka Polski, vice mistrzyni Polski w boksie, srebrna medalistka turnieju w PECS (Węgry) - Izabela Cieślak


TO NIE BYŁ POLSKI WIECZÓR
Nie udała się sobotnia wyprawa dwóch Polaków na ring w Schwerinie. Były mistrz Europy wagi ciężkiej EBU Przemysław Saleta (41-6,21 KO) przegrał rewanżowy pojedynek z Luan’em Krasniqi (23-1,12 KO) przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie (po trzecim liczeniu sędzia przerwał walkę). Przypomnijmy iż w ubiegłym roku mistrz Europy Luan Krasniqi bronił tytułu z Saletą i tam niespodziewanie w przerwie pomiędzy rundami poddał się i stracił swój pas mistrzowski. Saleta w pierwszej obronie tytułu spotkał się z Turkiem Sinanem Samil Sanem i przegrał przez TKO w siódmej rundzie. Rewanż z Krasniqim miał być dla Salety przepustką do rewanżowej walki o tytuł mistrza Europy z Sinanem Samil Sanem. Po tym co stało się w sobotę Saleta ogłosił że kończy karierę. Co ciekawe Sinan Samil San podczas tej gali miał walkę wieczoru z kolejnym „wybitnym” pięściarzem 40-letnim Juliusem Francisem Turek męczył się z nim i w końcu po ciosach zadanych na korpus w siódmej rundzie wygrał przez techniczny nokaut i obronił pas mistrza Europy wagi ciężkiej. Szkoda tylko że tak „wybitny” pięściarz jak Turek reprezentuje Europę jako mistrz EBU. W konfrontacji z kimś kto wie o co w boksie chodzi Turek nie miałby najmniejszych szans.

Drugim z Polaków który walczył w tej gali był Krzysztof „Diablo” Włodarczyk z Pavlem Melkomianem o tytuł WBA International wagi junior ciężkiej. Przed walką obaj byli niepokonani (Włodarczyk 20-0,16 KO,Melkomian 13-0). Pojedynek nie najlepiej zaczął się dla Włodarczyka (mistrza IBF Inter. choć jego tytuł nie był stawką pojednyku) gdyż Melkomian częśto trafiał niegroźnie wyglądającym lewyym prostym. Po jednym takim ciosie źle stojący w tym momencie Włodarczyk stracił równowagę i usiadł na macie ringu. W myśl przepisów jeśli jeden z zawodników po ciosie dotknie którąś częścią ciała maty musi być liczony (nawet gdyby się potknął) i odejmuje się mu jeden punkt. Chwilę później po wyliczeniu go przez sędziego doznał kontuzji łuku brwiowego. Dodatkowo Melkomian zadał więcej trafnych ciosów w tej rundzie i Krzysiek przegrał rundę aż dwoma punktami. W późniejszych rundach Włodarczyk zaczynał powoli narzucać swoje tempo by w trzeciej rundzie po jednej z akcji wstrząsnąć Melkomianem (Melkomian zaczął się zataczać) i przy okazji rozciąć mu łuk brwiowy. W czwartej rundzie Diablo ostro zaatakował i wydawało się iż jest już tylko kwestią czasu gdy Melkomian padnie na matę ringu. Tak się jednak nie stało i w przerwie pomiędzy czwartą a piątą rundą lekarz zawodów nie dopuśćił do dalszej walki Melkominana ze względu na jego kontuzję łuku brwiowego. W myśl przepisów jeśli do kontuzji doszło nie na wskutek ciosu a innej przyczyny (np.zderzenia głowami) walkę przerywa się i podlicza się punkty. Sędziowie punktowali tą walkę 39-36 dla Melkomiana i to właśnie on został zwycięzcą tego pojedynku i posiadaczem pasa WBA Inter. Wielka szkoda bo gdyby walka potrwała jeszcze kilka rund jestem pewny, że Włodarczyk pokonałby Melkomiana a tak pozostał niesmak. W wywiadzie po walce dla TVP Włodarczyk był żądny rewanżu i nie był zadowolony z decyzji sędziów (Melkomian boksował dla niemieckiej grupy UBP,która organizowała tą galę więc wiadomo o co chodzi...). W innej ciekawej walce tej gali spotkała się mistrzynia świata wagi muszej WIBF Niemka Regina Halmich z Cathy „The Bitch” Brown. Niemka wygrała walkę na punkty po dziesięciu rundach (sędziwie punktowali: 98-92,97-95,97-94) choć w jednej z rund miała Brown na deskach.

TARVER NOWYM MISTRZEM ŚWIATA WBC,IBF WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ
Anotonio Tarver pokonał jednogłośnie na punkty po dwunastu rundach byłego mistrza świata wagi półciężkiej Montella Griffina (tytuł WBC Griffin zdobył pokonując przez dyskwalifikację Roya Jonesa Juniora za cios po komendzie stop). Wszyscy sędziowie zgodnie wypunktowali :120-106 dla Tarvera (ta punktacja jest tak wysoka gdyż w jednej z rund Griffin był liczony).

JIROV POKONANY
Mistrz świata IBF wagi junior ciężkiej - Vasilij Jirov (tytuł zdobył w 1999 roku !!!) został w sobotę pokonany przez Jamesa Toneya (66-4-2,42 KO) jednogłośnie na punkty po dwunastu rundach. Sedziowie punktowali dla 34-letniego Toneya : 117-109,116-110,117-109.

KOLEJNA WYGRANA BINKOWSKIEGO
Kreowany przez Polonię w Ameryce na następcę Andrzeja Gołoty (bardzo śmieszne porównanie bo Binkowski jest zwykłym średniakiem i niczym nie zachwyca) Art Binkowski (8-0-1,6 KO) wygrał swoją kolejną walkę. W sobotę wypunktował po sześciu rundach „wymagające boksera” Thomas’a Williamsa (27-15,22 KO).

TURNIEJ BOKSERSKI W RASZYNIE
Kazimierz Górski, Daniel Olbrychski, Jerzy Kulej, Zbigniew Pietrzykowski to tylko kilku z zaproszonych gości, którzy uświetnią Międzynarodowy Turniej Bokserski Juniorów im. Michała Szczepana w podwarszawskim Raszynie. W zawodach wezmą udział reprezentacje Kanady, Litwy, Ukrainy, Białorusi i Polski. Rozpoczęcie walk już dzisiaj o godzinie 10 w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Raszynie przy ulicy Szkolnej 2. Na niedzielę zaplanowano walki finałowe. Natomiast w sobotę o godzinie 18.30 odbędzie się uroczysta gala, podczas której honorowym gościom zostaną wręczone złote sygnety. Przybycie zapowiedzieli byli mistrzowie oraz medaliści igrzysk olimpijskich i mistrzostw Europy: Jerzy Kulej, Zbigniew Pietrzykowski, bracia Paweł i Grzegorz Skrzeczowie, bracia Leszek i Krzysztof Kosedowscy, Wiesław Rudkowski, Bogdan Gajda, Kazimierz Paździor. Patronat nad imprezą objął wojewoda warszawski Leszek Mizieliński.
Źródło: Gazeta Wyborcza

MAYWEATHER WYGRYWA Z SOSA
Floyd Mayweather (30-0) pokonał na punkty po dwunastu rundach Victoriano Sosę (35-3-2) i tym samym obronił tytuł mistrza świata WBC wagi lekkiej.

PORAŻKI POLAKÓW
Dwaj pięściarze grupy Polish Boxing Promotion odnieśli porażki podczas gali w Anglii. Andrzej Butowicz (waga półśrednia) przegrał na punkty z Darren’em Bruc’em (15-5-1). Była to siódma z rzędu porażka Polaka (11-7). Piotr Bartnicki (waga junior średnia 12-7-3) przegrał przez TKO w drugiej rundzie z Kevin’em Anderson’em (2-0).

CENDROWSKI WYGRYWA TURNIEJ
IM.FELIKSA STAMMA

Wychowanek Gwardii Wrocław Mariusz Cendrowski (kat.69 kg) pokonał w półfinale aktualnego mistrza Europy i mistrza świata sprzed czterech lat Rosjanina Timura Gaidałowa. W finale zaś wygrał 18:12 z Francuzem Xavierem Noelem. Tak więc Cendrowski po raz trzeci z rzędu wygrał turniej im.F.Stamma. Jak sam powiedział "Był taki czas w mojej karierze,że czułem się odtrącony,niepotrzebny. Pomocną dłoń wyciągnął wówczas do mnie trener Ludwik Denderys, któremu bardzo wiele zawdzięczam. Zwycięstwo w turnieju Stamma utwierdziło mnie w przekonaniu,że mogę wygrywać ze wszystkimi i walczyć o medale na najważniejszych światowych imprezach”. Trzech innych reprezentantów Polski także wygrało turniej.Oto wyniki ich finałów :
Marcin Łęgowski (57 kg) pokonał Rumuna Adriana Alexandru 15:10,
Robert Gniot (75 kg) pokonał Piotra Wilczewskiego 23:15,
Grzegorz Kiełsa (+91 kg) pokonał Ukraińca Pawła Wanyka.

LEWIS-JOHNSON
Mistrz świata wagi ciężkiej WBC,IBO Lennox Lewis (40-2-1) stoczy swoją kolejną walkę z Kirkiem Johnson’em. Obaj bokserzy podpisali już kontrakt na walkę,który został zaaprobowany przez telewizję HBO. Przypomnijmy iż wcześniej wymieniano jako przeciwników: Mike’a Tysona (na razie Tyson chce stoczyć kilka walk i dopiero potem stoczyć rewanż z Lewisem) oraz Witalija Kliczko (numer jeden według rankingu WBC). Kirk Johnson będzie drugi raz walczył w swojej karierze o mistrzostwo świata. W pierwszej swojej próbie zdobycia tytułu mistrza świata Johnson spotkał się z Johnem Ruizem (walka była o tytuł WBA) ale przegrał ją przez dyskwalifikację za ciosy poniżej pasa. Ciekawe jak Johnson pokaże się w walce z takim rutyniarzem jak Lewis??

SOSNOWSKI,KOTAI WYGRYWAJĄ
Podczas gali w Londynie w sobotę 12 kwietnia pięściarze grupy Polish Boxing Promotion Albert Sosnowski (waga ciężka) oraz Mihaly Kotai (Kotai zwykle walczy w kat.superpółśredniej ale ta walka była w kategorii średniej) odnieśli kolejne zwycięstwa. Sosnowski bez problemów wypunktował Michaela Holdena (10-8) ,Mihaly Kotai także wygrał na punkty z Darrenem Rhodes’em.

BARRERA WYGRYWA
Marco Antonio Barrera (57-3) pokonał w sobotę 12 kwietnia przez nokaut w czwartej rundzie Kevin’a Kelley (54-6-2). Obaj bokserzy mają ze sobą coś wspólnego. Otóż obaj w swojej karierze walczyli z Princem Naseemem Hamedem. Kelley trzykrotnie rzucił w tamtej walce Hameda na deski - niestety nie dokończył dzieła i sam został znokautowany. Barrera zaś był pierwszym który pokonał Hameda (M.A.Barrera wygrał z Hamedem na punkty po dwunastu rundach).

GRACIANO ROCCHIGIANI MISTRZEM ŚWIATA WBC WAGI PÓŁCIĘŻKIEJ
WBC musi wypłacić 30 milionów dolarów odszkodowania dla niemieckiego boksera wagi półciężkiej Graciano Rocchigianiego. Przypomnijmy iż w 1998 roku „Rocky” walczył z Michaelem Nunnem o wakujący pas WBC wagi półciężkiej gdyż Roy Jones Junior - wtedy mistrz WBC stwierdził iż przejdzie do wagi ciężkiej i podpisał kontrakt na walkę z byłym pogromcą Mike’a Tysona - Jamesem „Busterem” Douglasem (Douglas w 1990 roku w Tokyo Dome znokautował Tysona w dziesiątej rundzie). WBC ogłosiła walkę o wakujący pas i „Rocky” wygrał ową walkę na punkty po dwunastu rundach. Nie długo cieszył się tytułem bo okazało się iż Roy Jones zmienił plany i wrócił do wagi półciężkiej. Organizacja WBC oddała pas mistrzowski Royowi i ogłosiła iż walka Rocchigianiego z Nunnem była o mało znaczący pas WBC Inter. Niemiec skierował sprawę do sądu i decyzją sędziego ma otrzymać od WBC odszkodowanie w wysokości 30 milionów dolarów. Dodatkowo Rocchigiani we wszystkich dokumentach ma być wymieniony jako mistrz WBC w latach 1998-2000.

Dariusz Michalczewski kiedyś wspominał iż jego marzeniem jest wywalczyć wszystkie najważniejsze pasy mistrzowskie wagi półciężkiej. Do kolekcji brakowało mu jedynie pasa WBC. Wychodzi z tego że powinien także mieć w swojej kolekcji bo przecież w 2000 roku pokonał przez TKO Rocchigianiego.

SAMOOBRONA DLA KOBIET W OPARCIU
O TECHNIKI BOKSERSKIE I KICKBOXERSKIE

Wszystkie kobiety,które chętne są spróbować nauczyć się podstaw samoobrony (w oparciu o techniki bokserskie i kickboxerskie) proszę o kontakt pod numerem telefonu 0604638778. Jesteśmy w trakcie organizowania grupy.Zajęcia będą się odbywać 3-5 razy w tygodniu od 14:30-16:00 (istnieje możliwość wsześniejszyc godzin zajęć). NIE DAJ SIE ZASKOCZYĆ !!! OBROŃ SIĘ SAMA !!!

MOSLEY-DE LA HOYA 2
13 września odbędzie się rewanżowy pojedynek Oscara De La Hoyi z Shanem Mosleyem. Przypomnimy iż w pierwszej walce Mosley wygrał na punkty po dwunastu rundach i zabrał pas mistrzowski WBC De La Hoyi. Walka oficjalnie toczy się o dwa pasy mistrzowskie WBA,WBC , których posiadaczem jest Oscar De La Hoya

TYGRYS WYGRYWA PO RAZ 48 !!!
Mistrz świata WBO wagi półciężkiej Dariusz Michalczewski obronił swój tytuł wygrywając w sobotę 29 marca w Hamburgu przez nokaut w dziewiątej rundzie z Amerykaninem Derrickiem Harmonem. Michalczewski. Było to czterdzieste ósme zwycięstwo niepokonanego Tigera (38 KO), Harmon zaś zanotował czartą porażkę przy 23 zwycięstwach (11 KO).

TUA-RAHMAN II
Były mistrz świata wagi ciężkiej WBC,IBF,IBO Hasim Rahman (w 2001 roku pokonał przez nokaut Lennoxa Lewisa) zremisował walkę z Davidem Tuą.

MOORER WYGRYWA
Były mistrz świata wagi ciężkiej Michael Moorer (44-3-1) pokonał jednogłośnie na punkty po dziesięciu rundach Otis'a Tisdale.

HOPKING ZDEKLASOWAŁ RYWALA
Mistrz WBA,WBC,IBF Bernard Hopkins pokonał przez TKO w ósmej rundzie Morrade Hakkara (promotor Hakkara poddał go).

SALETA-KRASNIQI
Były mistrz Europy wagi ciężkiej Przemysław Saleta spotka się niebawem w rewanżu z Luanem Krasniqi. Przypomnijmy iż w pierwszej walce Krasniqi poddał się w dziewiątej rundzie i Saleta przejął wtedy jego pas mistrza Europy. Jak wiadomo w pierwszej obronie tytułu Saleta został znokautowany przez S.Samil.Sana. Jeśli Saleta wygra z Krasniqi to w następnej walce spotka się właśnie z S.S.Sanem.

SANDERS-KLICZKO 2 ???
Nowy mistrz świata WBO wagi ciężkiej, pogromca Władymira Kliczko - Corrie Sanders stwierdził iż pragnie jeszcze raz spotkać się z Władymirem Kliczko. Niebawem dowiemy się czy ponownie obaj bokserzy spotkają się w ringu.

AGNIESZKA RYLIK POKONANA
Mistrzyni świata WIBF wagi junior półśredniej Agnieszka Rylik przegrała walkę o wakujący pas organizacji WIBO na punkty po dziesięciu rundach z Tracy Byrd. Była to pierwsza wyprawa Agnieszki Rylik za ocean i niestety i pierwsza porażka na zawodowym ringu. Rylik rozpoczęła walkę bardzo dynamicznie i już w drugiej rundzie po swoim słynnym lewym posłała Amerykankę na deski. Wydawało się iż jest już tylko kwestią czasu kiedy Agnieszka dobije swoją przeciwniczkę. Niestety kilka rund później jakby uszło powietrze z Agnieszki i Tracy Byrd zaczynała górować szybkością i łatwością zadawania ciosów. Kilkanaście razy powtarzała akcję,którą rozpoczynała bezpośrednim prawym prostym i niestety te ciosy dochodziły do głowy Rylik. W końcówce jednej z rund Rylik otrzymała prawy po którym widocznie ją zachwiało. Aga starała się stosować swój słynny prawy sierp ale była już wolniejsza i zadawała go niczym Tim Witherspoon (były mistrz świata wagi ciężkiej WBA,WBC) - za szeroko. Kiedyś p.Skrzecz podczas jednej z transmisji walk Agnieszki stwierdził iż „Agnieszka po swojej akcji prawy,lewy wpada i nie kończy jej jakimś innym ciosem”. Miał rację - to w tej walce było bardzo widoczne. Widać było iż Polka nie za dobrze była przygotowana na dłuższą walkę - kondycja nie była taka jaką sobie byśmy wymarzyli. Efekt - przegrana niejednogłośna na punkty po dziesięciu rundach (sędziowie punktowali : 95-94 dla Rylik, 95-94 Byrd, 96-93 Byrd). Tak więc Agnieszka nie dołożyła do swojej kolekcji kolejnego tytułu ale pozostał jej tytuł WIBF bo walka nie toczyła się o ten pas. Mamy nadzieję iż Agnieszka nie załamie się tą porażką i niebawem doczekamy się rewanżu z Tracy Byrd (siostrą mistrza świata IBF wagi ciężkiej Chrisa Byrda, który sekundował jej tej walce).
TRZYMAMY KCIUKI AGA !

ARTUR BINKOWSKI WYGRYWA
Polski bokser pochodzący z Bielawy a walczący aktualnie za oceanem pokonał w trzeciej rundzie przez nokaut Jess'a Tucker'a.

KONIEC ZABAWY ROYA JONESA W WAGĘ CIĘŻKĄ
Jeśli nowy mistrz świata WBA wagi ciężkiej Roy Jones Junior pragnie pozostać mistrzem musi w najbliższym czasie stoczyć walkę z pretendentem nr.1 w rankingu (tak brzmi oficjalny komunikat WBA). Pretendentem nr.1 wedłgu WBA jest Witalij Kliczko. Tak więc Roy Jones Junior wróci zapewne do wagi ciężkiej bo Kliczko raczej nie będzie się z nim patyczkował jak zrobił to John Ruiz. Termin walki wyznaczono na sierpień.

linia

Aktualności