ARCHIWUM
22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
TYSON WYGRYWA
Nie powalczył za długo były mistrz świata wagi ciężkiej Mike Tyson w swoim pojedynku z C.Etienem. Tyson znokautował przeciwnika po 49 sekundach pierwszej rundy. Prawdopodobnie następną walkę Tyson stoczy z Lennoxem Lewisem o tytuł WBC. Do walki mogłoby dojść w czerwcu (choć Tyson chce trochę później).

PODZIĘKOWANIA
Dziękujemy wszystkim,którzy przyczyni się do tego iż Izabela Cieślak została vice mistrzynią Polski a w szczególności wielkie podziękowania dla: Krzysztofa Kucharzewskiego (trenera Izy) - za ciężki wkład w pracę treningową, Piotrka Rogala (trenera Gladiatora Wrocław) - za to iż mogliśmy trenować u niego na sali i za sparringpartnerów dla Izy.

CIEŚLAK WICE MISTRZYNIĄ POLSKI W BOKSIE KOBIET
Wrocławianka Izabela Cieślak została w niedzielę 16 lutego wice mistrzynią Polski w kat. 66 kg. W finale Cieślak uległa na punkty po niesamowitej walce aktualnej mistrzyni Polski Beacie Małek z Nowego Sącza. Za trzecią rundę Cieślak dostała od publiczności oklaski na stojąco. Dodatkowo bohaterki tej walki otrzymały nagrodę za najlepszą walkę mistrzostw Polski !!! A przypomnijmy iż w tych mistrzostwach walczyły takie zawodniczki jak Monika Florek, Anna Kasprzak, Jagoda Karge, Agata Karcz, Karolina Łukasik i ich walki nie dorównywały temu co pokazały Małek i Cieślak. Tak więc Cieślak została pierwszą wrocławianką, która wystartowała i zdobyła medal mistrzostw Polski w boksie !!!

Wcześniej w półfinale także Cieślak stoczyła wspaniałą walkę z Chabowską Karoliną z BKS Gorzów. Chabowska mimo tego iż wszyscy skazali ją już na pożarcie pokazała wielkie serce do walki i była bardzo niebezpieczna w trakcie całej walki. Cieślak wygrała tą walkę tylko na punkty choć niewiele brakowało by wygrała przez nokaut (Chabowska była dwukrotnie liczona - w pierwszej i drugiej rundzie).

W innych ciekawych walkach finałowych (seniorek):
Anna Kasprzak (Gwardia Warszawa) pokonała na punkty Monikę Florek (Krak Sport Kraków) w kat.60 kg
Karolina Koszela (PBK Poznań) pokonała Kingę Siwą (Pomorzanin Toruń) w kat.63 kg
Michalczuk Karolina (Gwarek Łęczna) pokonała Magdalenę Konarską (Legia Warszawa) w kat.57 kg
Karolina Łukasik (Legia Warszawa) pokonała przez RSC w pierwszej rundzie Annę Pawlak (Gladiator Wrocław) w kat.70 kg.
Walczykiewicz Daria (Zagłebie Konin) pokonała na punkty Magdalenę Kozłowską (WDA Świecie) w kat.52 kg
Pryciak Aneta (Knockout Warszawa) pokonała Agatę Duda (Perfekcja Tarnów) w kat.50 kg
Środowska Anna (niestow. OZB Warszawa) pokonała Reinlender Monikę (Astoria Trax Bydgoszcz).
Czuba Katarzyna (Krak Sport Kraków) wygrała przez dyskwalifikację z Jaśniewicz Anną (Stoczniowiec Gdańsk) - Jaśniewicz za nisko schodziła z głową za nisko i po trzecim odjęciu punktu za to zakończono walkę. Walka w kat.48 kg.

W trakcie trwania mistrzostw walczyły także juniorki. Co ciekawe w mistrzostwach Polski brało udział (juniorki i seniorki) prawie 70 zawodniczek. I niech ktoś mi powie że jest mało pań które chcą boksować....
Trzecia wrocławianka Paulina Podgórska także przywiozła medal z MP w kat.60 kg - brązowy. O pozostałych wynikach finałów poinformujemy Was niebawem (trochę tego było...)
ADAMEK WYGRYWA
Tomasz Adamek (22-0,17 KO) pokonał w sobotę 15 lutego Andreja Kiarstena w trzeciej rundzie przez TKO.

WLODARCZYK, BONIN, ZEGAN, MILEWICZ WYGRYWAJĄ
Podczas gali Hammer Knockout Promotions 15 lutego wszyscy etatowi bokserzy tej grupy odnieśli zwycięstwa nad swoimi przeciwnikami.

KRZYSZTOF WŁODARCZYK W RANKINGU WBC
Po swojej ostatniej walce z Ismaelem Abdoulem (wygranej przez nokaut w dwunastej rundzie) Krzysztof Włodarczyk (waga junior ciężka, mistrz interkontynentalny IBF, grupa Hammer Knockout Promotion) awansował w rankingu WBC z 12-go na dziesiąte miejsce. Jako ciekawostkę podam iż mistrzem świata WBC jest Wayne Braithwaithe z Gujany.

LEWIS - TYSON 2
Lennox Lewis nie będzie walczył z Witalijem Kliczko - rozmowy zostały zerwane. Prawdopodobnie Lewis spotka się ponownie z Mikem Tysonem. Walka miałaby odbyć się w czerwcu.

TURNIEJ BOKSERSKI KOBIET NA WĘGRZECH
W turnieju na węgrzech startowały nasze reprezentantki. Oto wyniki: Łukasik - złoty medal; Beata Małek - brązowy; Karolina Koszela - srebrny. Ostatnia z zawodniczek - Monika Florek - nie miała szczęścia i wróciła bez medalu.

MONIKA FLOREK
Wielokrotna mistrzyni Polski w kickboxingu, kadrowiczka - Monika Florek zakończyła cykl sparingów z zawodniczką wrocławskiego POWIZ BOXING TEAM’u Izabelą Cieślak. Przez trzy dni dziewczyny ostro ze sobą sparowały przygotowując się do mistrzostw Polski w Grudziądzu (14-16 luty). Oto zdjęcia z treningów:
   
   


JURCZYK PRZEGRYWA A DZUMAN WYGRYWA
Podczas gali z udziałem bokserów Polish Boxing Promotion Piotr Jurczyk (waga ciężka) przegrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Greenbergiem zaś Romand Dzuman pokonał na punkty Władymira Hodakowskiego po sześciu rundach.

WOJTEK BARTNIK KOŃCZY KARIERĘ
Wojciech Bartnik (waga ciężka) zapowiedział iż w czerwcu pragnie zakończyć karierę zawodową. Wojtek pragnie aby jego ostatnia walka odbyła się w czerwcu w Oleśnicy (tam gdzie mieszka).

GRANT WYGRYWA
Były mistrz NABF wagi ciężkiej Michael Grant (pokonał w swojej karierze m.in.Andrzeja Gołotę,przegrał przez ciężki nokaut z Lennoxem Lewisem) pokonał przez nokaut w piątej rundzie Carltona Johnsona.

CLINTON WOODS WYGRYWA
Niedawny przeciwnik Roya Jonesa Juniora (przegrał przez nokaut z Royem J.Juniorem) wygrał w Anglii z Sergio Martin'em Beaz'em w trzeciej rundzie przez nokaut. Teraz Woods został pretendentem do tytułu mistrza świata WBO wagi półciężkiej - mistrzem jest Dariusz Michalczewski.

NIKT NIE JEST DOSKONAŁY
Ricardo MAYORGA pokonał w trzeciej rundzie przez nokaut uznawanego ostatnio za jednego z najlepszych bokserów bez podziału na kategorie wagowe Vernona Forresta. Była to walka o dwa pasy - WBA (którego posiadaczem był MAYORGA) oraz WBC (właścicielem był Forrest). Tak więc nie ma bokserów doskonałych - mimo tego że Forrest był faworytem (był niepokonany we wszystkich walkach).

RIDDICK BOWE WRACA
Ostatnio podobno przebąkuje się iż były mistrz świata wagi ciężkiej Riddick Bowe planuje powrót na ring. Bowe swoją ostatnią walkę stoczył w grudniu 1996 z Andrzejem Gołotą i wygrał ją przez dyskwalifikację Polaka za ciosy poniżej pasa. Po tej walce nie pojawił się już ringu. Ciekawe jak wyjdzie mu ewentualny powrót ?

ZEGAN-GRIGORIAN WE WROCŁAWIU
"Jeżeli prezydent Wrocławia, pan Dutkiewicz lub jakaś firma wyłoży 300-350 tys.dolarów, to będziemy w stanie zorganizować Zeganowi rewanż z Grigorianem w Hali Ludowej we Wrocławiu (rodzinnym mieście Zegana)” - powiedział promotor oszukanego przez sędziów Maćka Zegana - p.Andrzej Wasilewski (Hammer Knockout Promotions). Według Wasilewskiego koszt całej gali to ok.400-500 tys.dolarów ale biorąc pod uwagę że TV zapłaci ok.100 tys.dolarów za transmisję koszty spadają. Pozostaje pytanie czy znajdzie się ktoś z takimi pieniędzmi - byłaby to pierwsza walka o mistrzostwo świata w boksie w Polsce (walki Michalczewskiego z De Grandisem nie liczymy bo Tygrys jeszcze był pod barwami niemieckimi).
BOGATE FIRMY Z WROCŁAWIA POMÓŻCIE !!!!

ARTUR GRIGORIAN "OBRONIŁ” TYTUŁ WBO
Na początek suche fakty. Wrocławianin Maciej Zegan przegrał walkę o mistrzostwo świata WBO wagi lekkiej na punkty po dwunastu rundach z Arturem Grigorianem (sędziowie punktowali : 116-112 i 115-113 dla Grigoriana i remis 114-114).

To były suche fakty – pora na szczegóły.

Dyskusyjne werdykty w boksie nie należą do żadkości,jednak to co spotkało Maćka Zegana woła o pomstę do nieba. Według fachowców oglądających walkę Zegan wygrał co najmniej dziewięć rund. Jednak "sędziowie” punktowi zdecydowali inaczej - jeszcze raz układy wygrały.
Walka jak wiadomo toczyła się w Niemczech w których mieszka i walczy Grigorian (dla grupy Niemieckiego promotora UBP – Klausa Petera Kohla, tego samego który jest menadżerem Dariusza Michalczewskiego) i było prawie pewne że sędziowie będą starali się pomóc "swojakowi”. Walka była poza tym o tytuł WBO a z tą organizacją ma „dobre układy” menadżer i organizator tej gali K.P.Kohl (i zapewne on wybierał także sędziów punktowych a co ciekawe dwóch z trzech sędziów było z Niemiec i obaj punktowali zwycięstwo Grigoriana, inny sędzia punktował remis – też ciekawe...).
Maciek przeważał w walce a mimo to został pefidnie oszukany przez sędziów i myślę że w najbliższym czasie jego menadżer p.Wasilewski złoży stosowny protest do władz WBO, choć szczerze mówiąc nie sądzę by dało to jakiś skutek.
Powiedzmy sobie szczerze że w USA liczą się trzy ogranizacje boksu zawodowego : WBA, WBC, IBF. Nasuwa się pytanie czemu w Stanach wszyscy omijają szerokim łukiem nazwę WBO??? Już kiedyś Michael Moorer (były mistrz świata WBA, IBF, WBO) powiedział że rezygnuje z tytułu WBO bo honor mu to każe. "Chcę być najlepszym ale po walkach z najlepszymi” - powiedział Moorer. Coś chyba musiało w tym być....

Ale wracając do tematu - wszystkie gale w Niemczech toczą się pod dyktando szefów tamtejszych grup promotorskich (UBP i SAUERLAND PROM.). Jeszcze nikomu się nie zdarzyło żeby wyjechał jako zwycięzca punktowy z zawodnikiem gospodarzy. Jakiś czas temu „gwiazdunia” grupy Sauerland PROMOTION Sven Ottke zdobył tytuł IBF „wygrywając” na punkty z Charlesem Brewerem. Wygrał to złe określenie – dostał ten tytuł od sędziów i tak też było w przypadku Grigoriana – on nie wygrał tylko dostał tytuł od sędziów.

Pozostał wielki żal bo MACIEJ ZEGAN był LEPSZY I TO ON POWINIEN PO TEJ WALCE BYĆ MISTRZEM WBO. Co ciekawe nawet publiczność w Niemczech jak ogłaszano werdykt gwizdała i wykrzykiwała słowa "skandal” - Zegan po zejściu z ringu został nagrodzony oklaskami i był traktowany jak mistrz świata WBO.

CAŁA POLSKA JEST Z CIEBIE DUMNA - WALCZYŁEŚ JAK MISTRZ ŚWIATA! WROCŁAW W KTÓRYM MIESZKASZ JEST Z CIEBIE DUMNY !!!

W innych walkach tej „wspaniałej” gali :
Michel Trabant (Niemcy) wygrał na punkty po dwunastu rundach z Frederic’em Klose (Francja);
Trabant obronił pas mistrza Europy kategorii półśredniej

Regina Halmich (Niemcy) wygrała na punkty po dziesięciu rundach z Nadją Loritz (Niemcy);
Halmich obroniła pas mistrza świata WIBF kategorii muszej.

ZEGAN-GRIGORIAN REWANŻ WE WROCŁAWIU ??
"Przystaniemy na rewanż, ale tylko pod warunkiem, że pojedynek odbędzie się w naszym kraju, a oceniać go będą neutralni sędziowie - powiedział Zegan na konferencji prasowej po walce promotorowi Grigoriana - K.P.Kohlowi, który zaproponował rewanż. "Mojemu promotorowi odpowiada, aby druga walka z Grigorianem odbyła się w moim rodzinnym Wrocławiu. Już raz udowodniłem, że zasługuję na mistrzowski tytuł, dowiodę tego po raz drugi."
MAMY NADZIEJĘ ŻE DO TEJ WALKI DOJDZIE !!

WYWIAD Z MACIEJEM ZEGANEM
18 stycznia walczysz o zawodowe mistrzostwo świata WBO. Jak trwają przygotowania do tej walki?
Do soboty mam jeszcze ciężkie treningi,ciężka praca a od poniedziałku wchodzimy na szybkość na takie bardziej wypoczynkowe treningi żeby być rozluźnionym.

Gdzie się przygotowujesz do tej walki ? Kto będzie stał w Twoim narożniku ?
Przygotowania są w Warszawie a w moim narożniku będzie trener Zbigniew Raubo oraz Jan Sobieraj (masażysta oraz cutman).

Jak oceniasz swojego przeciwnika Artura Grigoriana ?
Jest bardzo dobrym zawodnikiem. Nie ma co ukrywać,16-cie razy bronił tego tytułu. Ma umiejętności przeszłościowe z boksu amatorskiego,duże doświadczenie. Myślę że mi też niczego nie brakuje. Tak samo boksowałem amatorsko, boksowałem z wieloma znanymi bokserami, wygrywałem z nimi i myślę że będę tam chciał pokazać się z jak najlepszej strony i wygrać z Grigorianem. Sądzę żę zajadę go kondycyjnie - ja mam 27 lat on jest prawie przed czterdziestką.

Walka będzie w Niemczech. Nie boisz się werdyktu sędziowskiego ? Znane są przypadki w Niemczech "pomocy" dla swoich zawodników.
Na pewno. Głupi bym był gdybym się tego nie obawiał ale będę robił wszystko w tym kierunku żeby sędziowie nie mogli zrobić jakiejś machlojki i żebym to ja był zwycięzcą.

Jak oceniasz współpracę w Hammer Knockout Promotion?
Jestem bardzo zadowolony z tego względu że po roku czasu po przejściu z Panix Europe od p.Gmitruka do KP mam po roku walkę życia-walkę o tytuł mistrza świata. To coś wspaniałego że doszło do tego. Chciałbym podziękować p.Andrzejowi Wasilewskiemu i wszystkim osobom, które się do tego przyczyniły.

W lutym odbywają się mistrzostwa Polski kobiet w boksie amatorskim. Co sądziesz o boksie amatorskim kobiet?
Myślę, że to powoli się rozwija. Wiadomo, że u nas boks kobiecy amatorski i zawodowy dopiero się rozwija. Mam nadzieję, że po zdobyciu przeze mnie tytułu mistrza świata ludzie uwierzą ,że polskich pięściarzy i pięściarki stać na to aby pokazywać się w świecie i odnosić sukcesy.A co za tym idzie by telewizją pokazywała to i żeby ludzie bardziej byli tym zainteresowani, żeby było więcej sponsorów. Wiadomo, że wszystko jest w tym momencie oparte niestety na sponsorach... a znaleźć sponsora także niestety jest trudno.

Wiesz że jesteś jedynym Wrocławianinem, który walczy o mistrzostwo świata - można powiedzieć że jesteś pierwszym Polakiem, który będzie walczył o pas mistrza świata WBO (nie liczymy Dariusza Michalczewskiego bo jak zdobywał ten tytuł to nota bene zdobywał go wtedy jeszcze jako obywatel Niemiec, nie liczymy także walk Jacka Bielskiego o tytuł IBO oraz Butowicza o pas WBF bo w Europie najbardziej wysuwa się z tych organizacji jeśli chodzi o popularność organizacja WBO) ? Przed walką we wszystkich rubrykach będzie napisane Wrocław, Polen - jak na to reagujesz ?
Wiem, cieszę się z tego bardzo. Mam nadzieję że cała Polska a zwłaszcza Wrocław będzie trzymał za mną kciuki żebym zdobył ten pas.A później po przyjeździe z pasem będziemy się cieszyli wspólnie. Bardzo się cieszę że zrobiłem tyle dla swojego miasta i że ciągle będzie słychać o Wrocławiu. Wrocław jest pięknym miastem mającym wielu wspaniałych sportowców....

Jak rodzina reaguje na to że boksujesz ?
Rodzina podchodzi do tego podobnie jak ja że jest to zawód, który wykonuję. Tym bardziej że mam jakieś wyniki więc na pewno rodziców to cieszy że dziecko w dobrym kierunku idzie i jakieś ma osiągnięcia. Żona też bardzo to przeżywa ale myślę że będzie dobrze i wrócę z pasem WBO.

Transmisja z tej walki na żywo w TVP 18 stycznia.

MACIEK TRZYMAJ SIĘ !!!
CAŁA POLSKA (A ZWŁASZCZA WROCŁAW) JEST Z TOBĄ !!!

Wywiad przeprowadził Jan Ostrowski

JOHN RUIZ-ROY JONES JUNIOR
1 marca odbędzie się walka pomiędzy Johnem Ruizem (mistrz WBA) a Royem Jonesem Juniorem (były mistrz świata WBA,WBC,IBF,IBO wagi półciężkiej). Bardzo życzyłbym sobie żeby w końcu ktoś utarł nosa Royowi i będę całym sercem za Ruizem.

OSCAR DE LA HOYA
13 września mistrz WBA,WBC Oscar De La Hoya (35-2) stoczy kolejną walkę. Jak na razie nie wiadomo z kim - trochę też dziwne że walka będzie dopiero we wrześniu.

MICHALCZEWSKI - ROCCHIGIANNI 3 ???
Nieoficjalnie mówi się iż przyszłym przeciwnikiem mistrza świata WBO wagi półciężkiej będzie Graciano Rocchigianni. Byłby to jak wszyscy określają wspaniały sparring dla Tigera przed ew.walką z Niemcem Svenem Ottke. Przypomnijmy iż w pierwszej walce Tygrysa z Rockym ogłoszono techniczny remis w siódmej rundzie (Rocky uderzył Michalczewskiego po komendzie stop i znokautował go ale jak sam twierdził nie słyszał komendy stop) ale później zmieniono go na dyskwalifikację gdyż wykryto sterydy anaboliczne w organiźmie Rocchigianiego. W drugiej walce Rocchigiani poddał się po dziewiątej rundzie (w 9-tej rundzie był nawet liczony). Czy dojdzie do tej walki ? Zobaczymy.

Miałbym prośbę do Pana redaktora Andrzeja Kostyry z SE. Szanowny Panie Kostyra! Rocchigianni nie został zdyskwalifikowany za cios poniżej pasa w pierwszej walce z Michalczewskim (Rocky uderzył go w głowę a nie poniżej pasa - Pan nie opisuje walk Gołoty z Bowem). Jeśli pisze Pan coś na łamach tej gazety to proszę nie wymyślać takich bzdur tylko pisać prawdę.

LAILA ALI
9 maja niepokonana córka byłego mistrza świata wagi ciężkiej Muhammada Ali -Laila Ali (13-0) stoczy kolejną walkę. Jak na razie nie wiadomo z kim skrzyżuje rękawice.

5-CIO LECIE SZUFLADY
14 grudnia odbyły się w Wrocławskim klubie SZUFLADA obchody 5-tych urodzin klubu. Wśród zaproszonych gości był mistrz świata WBO wagi półciężkiej Dariusz "Tygrys” Michalczewski, Marek Kościkiewicz z grupy De Mono, Robert Janowski (prowadzi w TV program „Jaka to melodia?”), Olaf Lubaszenko, Maciej Robakiewicz (także aktor) i wielu innych znanych osobistości. Tak się złożyło iż ja i moi znajomi mieli możliwość rozegrania gry w Darta (popularne 301) z Robertem Janowskim. Co ciekawe Robert Janowski zaklinał się iż gra pierwszy raz w darta. Wygrał a my dopiero później dowiedzieliśmy się iż Robert Janowski często brał udział w jakichś turniejach darta. Oj zrobił nas Pan Robert......
     


KONFERENCJA DARIUSZA MICHALCZEWSKIEGO
WE WROCŁAWSKIEJ SZUFLADZIE

Mistrz świata WBO wagi półciężkiej (był także mistrzem świata WBA,IBF wagi półciężkiej oraz WBO wagi junior ciężkiej ale wszystkie tytuły oddał) był honorowym gościem obchodów 5-cio lecia wrocławskiego klubu SZUFLADA. 13 grudnia odbyła się w SZUFLADZIE konferencja Tygrysa zorganizowana przez właściciela klubu p. Andrzeja Wróblewskiego. Oto co powiedział Tygrys (w skrócie):

Pana walka z Hallem została uznana przez WBO walką roku. Czy rzeczywiście był to najtrudniejszy pana rywal?
Tak, moim zdaniem była to najcięższa walka ponieważ po dziewiątej rundzie prawie nie widziałem. Zaskoczył mnie bardzo mocno tym że ruszył ostro do przodu a poza tym miałem zapalenie spojówek i zapuchły mi oczy od razu. Po dziewiątej rundzie gdy wróciłem do narożnika powiedziałem Fritzowi (trener Tigera) nie widze już. On powiedział to musisz go znokautować. I jakoś mi się to udało w tej dziesiątej rundzie.

Kiedy kolejna walka ?
Kolejna walka będzie w połowie marca ale nie ma jeszcze konkretnej daty i nie wiadomo kto będzie przeciwnikiem.

Czy któryś z Pana pojedynków może odbyć się w Polsce a może nawet we Wrocławiu?
Nie mam pojęcia ile jeszcze razy zaboksuje – raz, dwa, trzy maksymalnie tak mi się wydaje.

Czy chciały Pan boksować ze Svenem Ottke?
Mi jest obojętne z kim boksuję ale wiadomo że ze Svenem Ottke są większe pieniądze bo jest większe zainteresowanie w Niemczech. Ja się nie wstydzę tego że boksuję dla pieniędzy i z miłą chęcią zaboksuje ale muszą pieniążki grać. Ale nie może być też takich bzdur o których mówi Ottke – może jeszcze dojdzie do tego że będę miał boksować tylko prawą ręką (z obozu Ottkego dochodziły dziwne propozycje dotyczące tej walki) – śmiech....

Dlaczego nie walczy Pan z Royem Jonesem Juniorem?
O tej walce przecież mówi się od kilku lat.

Moim zdaniem Roy Jones ucieka trochę ode mnie ponieważ najpierw omijał moje nazwisko a później na trybunach ukazało się moje nazwisko (podczas walki Roya Jonesa na trybunia był tekst DARIUSZ JESTEŚ NASTĘPNY) i HBO zrobiła na niego nacisk bo jest związany z tą telewizją. W takim razie Roy zażadał sumę 30 mln dolarów ale nic z tego nie wyszło i Roy przeszedł do wagi ciężkiej i walczy z Ruizem.

Czy ma szanse z Ruizem?
Trudno mi powiedzieć. Na pewno nie miałby szans z takimi zawodnikami jak Lennox Lewis czy Kliczkowie czy inni zawodnicy którzy ważą 110 kg i mają dwa metry wzrostu. Ruiz nie należy do najwyższych zawodników tak jak nie należą do nich Holyfield, Tyson. Era tych "maluchów” w wadze ciężkiej już się skończyła – teraz moim zdaniem mistrz musi mieć dwa metry wzrostu i 110 kg wagi. Oczywiście może znaleźć się jakiś wyjątek ale waga ciężka należy teraz właśnie do takich zawodników.

Jak to się stało żę znów jest Pan Polakiem?
Zadzwoniłem do Kwaśniewskiego i on wziął dwie bańki dolarów za to że znowu mogę być.... (śmiech). To nie tak że ja chciałem być Polakiem – zawsze nim byłem. Ze względu na to że takie były czasy polityczne że gdybym nie uciekł to teraz byście tu ze mną nie rozmawiali. Później po tej walce w Polsce i tej całej atmosferze w Gdańsku dużo myślałem – zresztą tydzień przed walką z Hallem w ZDF-ie (Niemiecka TV) ogłosiłem że będę boksował pod hymnem polskim.

BYRD MISTRZEM ŚWIATA IBF WAGI CIĘŻKIEJ
W sobotę 14 grudnia odbyła się walka o wakujący pas mistrza świata IBF wagi ciężkiej pomiędzy Evanderem Holyfieldem (były mistrz świata wagi ciężkiej WBA,WBC,IBF) a Chrisem Byrdem (były mistrz świata WBO wagi ciężkiej). Niższy ale bardzo niewygodny Chris Byrd wygrał jednogłośnie na punkty z 40-to letnim Holyfieldem. Byrd (walczy z pozycji mańkuta tzn.prawa ręka jest z przodu) znany jest z tego że dużo korzysta z balansów ciała i nie przyjmuje otwartej walki (dlatego też Lennox Lewis zrezygnował z pasa IBF bo po pierwsze wiedział iż nie będzie zainteresowania walką z kimś kto unika walki - wiadomo małe pieniądze i niewygodny rywal to po co ryzykować) Dodatkowo jest bardzo szybki i to zadecydowało iż 40-to letni Holyfield nie nadążał ze „Znikającym punktem” bo tak też inaczej nazywa się Chrisa Byrda.

W tym momencie przed Byrdem otworzyła się przed Byrdem szansa walki z Johnem Ruizem (mistrzem WBA który niebawem będzie walczył z Royem Jonesem Juniorem) a przy okazji możliwość zarobienia większych pieniędzy.

Podczas tej gali odbyło się jeszcze parę walk w których:
Lamon Brewster (28-2, 25 KO) Tko 3 Tommy Martin (23-3, 17 KO)
Owen Beck (17-0, 13 KO) Tko 5 Craig Tomlinson (23-13-1, 13 KO)
Faruq Saleem (30-0, 26 KO) KO 1 Richie Jero (12-3, 7 KO)
Fres Oquendo (23-1, 14 KO) Tko 11 George Arias (31-5, 20 KO)

ADAMEK WYGRYWA
Tomasz Adamek (21-0,14 KO,waga półciężka) w sobotę 14 grudnia pokonał przez TKO w 6 rundzie Ormianina Warużana Dawtjana.

KLICZKO WYGRYWA Z PRZERAŻONYM MCCLINEM
Młodszy z braci Kliczko Władymir Kliczko (mistrz świata WBO wagi ciężkiej) pokonał w sobotę 7 grudnia w Mandalay Bay Amerykanina Jameela McCline przez TKO w 10 rundzie. McCline walczył w tej walce jakby bał się uderzyć Kliczkę - jego ciosy były zadawane raczej na zasadzie odpędzania się od Kliczki niż ataku. W dziesiątej rundzie Kliczko posłał McCline’a na deski - Amerykanina uratował gong ale do jedenastej rundy już nie wyszedł. Obecny na sali Mike Tyson przed walką trochę zawyżył formę Kliczki i stwierdził że walka będzie trwała dwie, trzy rundy. Szczerze mówiąc po walce mówił iż walka była dobra ale jaka to jest walka jeśli jeden boi się uderzyć? To po co wychodził do ringu ?? To nie są szachy – jak boisz się bić zostań w domu a nie wybieraj się na ring.

MISTRZOSTWA POLSKI W KICKBOXINGU
We Wrocławiu 7 grudnia odbyły się mistrzostwa Polski w kickboxingu. Jako ciekawostkę można wymienić walkę o mistrzostwo Polski kobiet w której spotkały się Anna Kasprzak (wielokrotna mistrzyni Świata w kickboxingu,reprezentantka Polski w boksie) z Moniką Florek. Anna Kaprzak niestety nie sprostała młodej mieszkance Krakowa i przegrała jednogłośnie na punkty po trzech rundach (tak więc została srebrną medalistką tych mistrzostw).
Po gali odbyła się impreza we Wrocławskim klubie 9-ta Brama gdzie spotkali się wszyscy ,którzy brali udział w tej gali.
ANKA TRZYMAJ SIĘ !!

MARTIN WYGRYWA
Najsłynniejsza chyba kobieta bokserka - Christy Martin pokonała jednogłośnie na punkty "okładkową Playboya" Mie St John. Sędziowie punktowali : 97-91,99-89,99-89 dla Martin.

MAYWEATHER NADAL NIEPOKONANY
Floyd Mayweather (29-0, 20 KO) obronił pas mistrza świata WBC wagi lekkiej pokonując Jose Castillo (46-6-1, 42 KO) na punkty po dwunastu rundach.

linia

Aktualności