ARCHIWUM
22 | 21 | 20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1
SOSNOWSKI I BARTNICKI WYGRYWAJĄ
Podczas gali na Wyspach Brytyjskich dwaj pięściarze Polish Boxing Promotion odnieśli kolejne zwycięstwa. Albert Sosnowski pokonał na punkty Jacklorda Jacobsa oraz Piotr Bartnicki pokonał przez nokaut Darrena Bruce'a w trzeciej rundzie.

POLKI WYGRYWAJĄ REWANŻOWY MECZ Z WĘGRAMI
W grudziądzu 7 grudnia odbył się rewanżowy mecz (pierwszy mecz odbył się 4 grudnia w Swieciu i zakończył się remisem) reprezentacji Polski kobiet z reprezentacją Węgier. Tym razem nasze zawodniczki wygrały ten mecz 13:5.
W jednej z walk pokazowych miała wystąpić Wrocławianka Izabela Cieślak (Powiz Boxing Team) ale niestety jej przeciwniczka utytułowana Cecylia Pudlicka rozchorowała się i do walki nie doszło. Szkoda bo byłby to niezły sprawdzian dla Izabeli Cieślak.

POLKI ZREMISOWAŁY W WĘGIERKAMI
4 grudnia mecz reprezentacji Polski kobiet z reprezentacją Węgier zakończył się remisem. W innej walce pokazowej tego wieczora Wrocławianka Izabela Cieślak wygrała jednogłośnie na punkty z Kingą Siwą (Siwa była dwa razy liczona w tej walce w drugiej i trzeciej rundzie).

BARTNIK WYGRYWA
Wojciech Bartnik (9-2-1,waga ciężka) pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Rumuna Mariana Geroseanu (0-8) podczas gali w Berlinie. Bartnik w swojej karierze przegrał dwukrotnie - pierwszy raz na punkty z R.Kowalczukiem (walczył z nim dwukrotnie - raz przegrał raz zremisował) drugi zaś raz z Tomaszem Boninem (także przegrana na punkty).
W innym pojedynku Kamil Wodzyński (0-2,waga półciężka) przegrał przez KO w pierwszej rundzie z Ali'm Yildirimem (3-1,3 KO).

MICHALCZEWSKI - WOODS
Mistrz świata WBO wagi półciężkiej Dariusz Michalczewski stoczy prawdopodobnie swoją kolejną walkę z Clintonem Woodsem (32-2, 18 KO). Woods walczył niedawno z Royem Jonesem Juniorem i przegrał walkę przez KO. Walka miałaby odbyć się w kwietniu 2003.

TURNIEJ WAGI CIĘŻKIEJ
Podczas turnieju bokserów zawodowych wagi ciężkiej (zwycięzca turnieju zarobił 100000 $) odbyły się walki w których:
W finale: Maurice Harris W3 z Anthonym Thompsonem
W półfinałach: Maurice Harris W3 Israel Garcia oraz Anthony Thompson W3 Derrick Jefferson
Maurice Harris W3 Gerald Nobles; Israel Garcia W3 Tim Witherspoon; Anthony Thompson W3 Jeremy Williams; Derrick Jefferson tko2 Ray Austin.
Także podczas tej gali walczył David Tua - wygrał w drugiej rundzie przez KO z Russellem Chasteenem. Co ciekawe wyniki wszystkich walk będą liczone do rekordów zawodników.

ROY JONES JUNIOR-JOHN RUIZ
Mistrz świata wagi półciężkiej WBA,WBC,IBF Roy Jones Junior (47-1) stoczy swój pierwszy pojedynek w wadze ciężkiej z Johnem Ruizem (38-4-1). Ruiz w tym momencie jest aktualnym mistrzem świata WBA wagi ciężkiej. Walka odbędzie się 1 marca w Thomas and Mack Center (Las Vegas).

DIABLO WYGRYWA
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk obronił 23.11 tytuł interkontynentalny IBF wagi junior ciężkiej wygrywając przez nokaut w dwunastej rundzie z Ismaelem Abdulem. Było to 19-te zwycięstwo niepokonanego Włodarczyka (15-te przez nokaut).

KLICZKO
Starszy z braci Kliczko - Witalij pokonał w sobotę 23.11 w dziesiątej rundzie przez nokaut Larrego Donalda. Prawdopodobnie za 4 miesiące Kliczko będzie walczył z Lennoxem Lewisem - byłby to prawdziwy test dla Ukraińca. Trener Lewisa w wywiadzie zapowiedział iż Lennox pragnie spotkać się właśnie za cztery miesiące z Witalijem,później z Tysonem a następnie z młodszym z braci Kliczko - Władymirem.

VARGAS ZDYSKWALIFIKOWANY
Były dwukrotny mistrz świata (niedawno przegrał przez KO w jedenastej rundzie z Oscarem De La Hoyą) - Fernando Vargas został zawieszony do 15 czerwca 2003 r. Powodem tego jest wykrycie w jego organiźmie po walce z De La Hoyą sterydów anabolicznych (vinstrol). Dodatkowo Vargas zapłaci też karę w wysokości 100000 $.

TYSON-ETIENNE
Były mistrz świata wagi ciężkiej (niedawno przegrał przez KO w ósmej rundzie z Lennoxem Lewisem) Mike Tyson stoczy swój kolejny pojedynek 22 lutego z Cliffordem Etienne'm.

ROY JONES JUNIOR BEZ PASA IBF
Roy Jones Junior (mistrz wagi półciężkiej) pozbył się tytułu IBF bo nie przystąpił do pojedynku z Antonio Tarverem. Tak więc IBF niebawem wyznaczy walkę o wakujący pas IBF.

ZABRAKŁO JESZCZE JEDNEJ RUNDY
Niestety podczas gali w Środzie Śląskiej ,której głównym punktem był pojedynek Gwardii Wrocław z Gwarkiem Łęczna nie powiodło się Izabeli Cieślak. Wrocławianka (trenuje zaledwie od roku, stoczyła tylko kilka walk) przegrała z bardziej doświadczoną (była to jej piętnasta walka, trenuje od ponad dwóch lat) Jolantą Kaczmarczyk (Knockout Warszawa) na punkty stosunkiem głosów 2:1. W pierwszej rundzie Cieślak boksowała bardzo dobrze i wygrała pierwszą rundę praktycznie lewym prostym. Co ciekawe Kaczmarczyk była o 10 cm wyższa (Cieślak ma 167 cm) i powinna to wykorzystać. Jednak v-ce mistrzyni Polski nie wykorzystała swych atutów i wyraźnie przegrała pierwszą rundę. W drugiej rundzie Cieślak rzuciła się trochę bez głowy na rywalkę i zaczęła wdawać się z nią w wymiany ciosów. W tych wymianach lepsza była Kaczmarczyk i drugą rundę można zapisać na jej korzyść. W trzeciej rundzie Kaczmarczyk zaczęły opuszczać siły i widać było że gdyby była jeszcze runda to walka zakończyłaby się przed czasem - Kaczmarczyk zaczęła uciekać,przyjmować ciosy i nie odpowiadać - po prostu wyglądała jakby "pływała". Można powiedzieć że tą trzecią rundę można punktować jako remisową lub ze wskazaniem na Cieślak. Wyszło jednak inaczej - nawet sama Kaczmarczyk przy ogłoszeniu wyniku była zaskoczona że wygrała walkę.

GOŁOTA-SALETA ??
Mistrz świata WBO wagi półciężkiej Dariusz Michalczewski zaproponował po milionie złotych dla każdego z bokserów jeśli obaj spotkają się w walce o mistrzostwo Polski wagi ciężkiej. Znany publicysta bokserski Janusz Pindera twierdzi że do walki Gołota - Saleta nie dojdzie. Życie pokaże - a może jednak by do tego doszło. Byłoby to największe wydarzenie bokserskie w Polsce w ciągu ostatnich lat.

PRZYJĘCIA DO SEKCJI BOKSERSKIEJ WE WROCŁAWIU
Zapraszamy wszystkich chętnych chcących uprawiać boks u czterokrotnego mistrza Polski,drugiego trenera kadry Polski kobiet w boksie (panie mile widziane !!!!) mgr Krzysztofa Kucharzewskiego. Kontakt : tel. 3734708 lub tel.kom. 0505367073

RYBACKI MISTRZEM WBF INTER.
Albert Rybacki pokonał w sobotę 26.10 Tonego Dodsona przez TKO w dziewiątej rundzie i zdobył tytuł interkontynentalny WBF. W innym pojedynku Adam Zadworny przegrał na punkty.

ZATRUDNIĘ SPARRINGPARTNERKI
Zatrudnię sparringpartnerki (najchętniej z Wrocławia lub okolic) dla zawodniczki z Wrocławia. Wymagania : waga 60-67 kg (mile widziany wzrost 165-175),doświadczenie. Oferuję : umowę-zlecenie i stawki takie jakie normalnie obowiązują (także zwracam ew.koszty przejazdu itp.) Nawiążę współpracę z klubami, które specjalizują się w boksie kobiecym (z całej Polski). JAN OSTROWSKI tel.0604638778

POLKI NA MISTRZOSTWACH ŚWIATA
Jak na razie nie wiedzie się naszym reprezentantkom na mistrzostwach świata w Turcji. Po fatalnym losowaniu (przeciwniczki były zbyt mocne) z turnieju odpadły Magda Dalecka, Beata Małek, Karolina Michalczuk oraz Wrocławianka Izabela Cieślak która przegrała z Iriną Sineskaya. Okazało się że Rosjanka JEST AKTUALNĄ MISTRZYNIĄ ŚWIATA !!!!. Jedyna Polka która przeszła dalej w turnieju wygrywając ze Szwedką to Anna Kasprzak (wielokrotna mistrzyni Polski, Europy i świata w kickboxingu). Jednak Anna Kasprzak została zdyskwalifikowana z mistrzostw świata w Turcji za to że kiedyś boksowała zawodowo (w grupie Polish Boxing Promotion). Trochę to dziwne bo przecież dopuszczono Kasprzak do walk - nawet jedną wygrała a później jak gdyby nigdy nic usunięto ją z turnieju.

RYLIK, MARCZUK, SNARSKI WYGRYWAJĄ
Podczas gali organizowanej 22.10 przez Polish Boxing Promotion zwycięstwa odnieśli :
Agnieszka Rylik na punkty po sześciu rundach z Bułgarką Borisławą Goranową,
Siergiej Marczuk pokonał na punkty po ośmiu rundach Monney Seke (Marczuk był liczony po mocnym ciosie Seke i szczęsliwie dzięki temu że Seke nie potrafił skończyć sprawy wygrał na punkty),
Dariusz Snarski pokonał po ośmiu rundach Christopha DeBusillet'a,
Ali Chebah wygrał przez TKO w czwartej rundzie z Laszlo Molnar'em,
Marcin Radoła wygrał na punkty po 6 rundach z Alexis'em Culit'em
Włodek Kopeć pokonał przez TKO w trzeciej rundzie z Imrich'em Borka,
Dariusz Sierpiński wygrał przez TKO w pierwszej rundzie ze Slawomirem Diendis'em.

GALA W KOZIENICACH
18.10 odbyła się gala organizowana przez Panix Europe w której:
Marcin Rogiewicz pokonał na punkty Patricka Krushko,
Marcin Piątkowski pokonał przez TKO Gabriela Botos'a,
Tomasz Adamek pokonał przez TKO Clark'a Laverna (walka była o pas międzynarodowego mistrza Polski) - po tej walce Adamek będzie walczył o tytuł światowy mało popularnej organizacji IBC,
Krzysztof Włodarczyk (mistrz IBF inter.) pokonał przez TKO M.Garoseanu
Dawid Kowalski pokonał na punkty R.Dumitriu.

MISTRZOSTWA ŚWIATA
W AMATORSKIM BOKSIE KOBIET

Od 21-27 października odbyły się mistrzostwa świata w boksie amatorskim kobiet w Turcji. Polski związek bokserski wystawił pięć zawodniczek, w tym Wrocławiankę Izabelę Cieślak (z grupy POWIZ BOXING TEAM). Nowo powstała grupa POWIZ BOXING TEAM jest częścią Przedsiębiorstwa Oczyszczania Wód i Ziemi POWIZ Sp. z o.o z Wrocławia. Także na tych mistrzostwach między innymi zobaczyliśmy byłą wielokrotną mistrzynię Polski, Europy i Świata w kickboxingu - Annę Kasprzak (Ania boksowała jakiś czas temu w zawodowej grupie Polsih Boxing Promotion ale zrezygnowała z zawodowego boksu i wróciła na ring amatorski).

SALA KNOCKOUT GYM
Przebywając na zgrupowaniu reprezentacji Polski kobiet w Warszawie (zgrupowanie było ostatnim sprawdzianem dla naszych reprezentantek przed wyjazdem na mistrzostwa świata do Turcji) poznałem czołowego trenera grupy Knockout Promotions - Zbigniewa Raubo. Pan Raubo zaprosił mnie do sali, którą Knockout Promotions całkowicie sfinansowało. Sala "Knockout Gym" jest typową siłownią (kilkanaście maszyn, sztangi, ławeczki i inne typowe akcesoria) oraz salą bokserską. W Knockout Gym znajdują się dwa bokserskie ringi (w dwóch różnych pomieszczeniach), kilkanaście worków, gruszek i innych akcesoriów dla każdego boksera. Dodatkowo na recepcji klubu można nabyć dużo suplementów na przyrost masy mięśniowej oraz płynów dodających energi (np.XL). Oprócz tego jest jeszcze pokójj masażu, sauna, barek. Całość wygląda bardzo solidnie - szkoda że nie ma w Polsce więcej takich sal. Myślę, że gdyby zrobić kilka podobnie wyposażonych sal w większych miastach to byłby naprawdę bardzo dobry pomysł i młodzież zamiast siedzieć wieczorami przy butelce piwa na osiedlach zajęłaby się czymś pożytecznym.

SALETA PRZEGRYWA
Przemysław Saleta nie obronił tytułu mistrza Europy wagi ciężkiej EBU z Sinan'em Samil San'en (16-0, 9 KO). Saleta przegrał pojedynek w siódmej rundzie przez TKO - a wszystko to za sprawą tego iż Saleta starał się blokować uderzenia lewym barkiem. Pod koniec szóstej rundy mu to nie wyszło i po raz pierwszy wylądował na deskach. W siódmej rundzie był trzykrotnie liczony i w pewnym momencie po serii ciosów Turka sędzia przerwał walkę. Trochę dziwnie to wyszło bo w sumie to do 6 rundy Saleta był lepszym pięściarzem i gdyb ywalczyłby tak przez cały pojedynek to raczej wygrałby bez problemu na punkty. Podobno menadżer Turka po walce zaproponował rewanż Salecie,który miałby odbyć się w Warszawie za kilka miesięcy.

ANDRZEJ GOŁOTA WRACA
W sobotnim wywiadzie telewizyjnym menadżer Andrzeja Gołoty - Ziggy Rozalski potwierdził iż Gołota wraca na ring po prawie dwuletniej przerwie. Gołota podobno miałby już walczyć w grundniu - jak na razie nie wiadomo kto byłby jego przeciwnikiem. Przypomnijmy iż Gołota swoją ostatnią walkę stoczył w 2000 r. w październiku z Mike'm Tysonem i po drugiej rundzie zrezygnował z kontynuowania pojedynku (zszedł z ringu i został obrzucony przez publiczność popcornem i colą). Ogłoszono zwycięstwo Mike'a Tysona przez nokaut techniczny później zaś wykryto u Tysona śladowe ilości marihuany i w końcu ogłoszono że walka była NO CONTEST - czyli tak jakby się wogóle nie odbyła. Ciekawe jest tylko jedno jak Gołotę przyjmie publiczność ??

POLKI GÓRĄ !!!
W środę 18 września odbył się w Grudziądzkiej hali sportowej "Start" międzypaństwowy mecz bokserski kobiet POLSKA-WŁOCHY. Podczas meczu odbyły się walki w których:
Jaśniewicz Hanna pokonała na punkty po trzech rundach Tatianę Rinaldi (walka w kat.48 kg)
Galassi Simona (złota medalistka mistrzostw świata) pokonała na punkty po trzech rundach Darię Walczykiewicz (walka w kat.51 kg)
Magda Dalecka pokonała na punkty Simonę Locatelli (walka w kat.54 kg)
Karolina Michalczuk pokonała na punkty Angelę Cannizarro (walka w kat.57 kg)
Szawiel Wioletta pokonała na punkty Sonię Grande (walka w kat.60 kg)
Kasprzak Anna (wielokrotna medalistka mistrzostw Polski,Europy,Świata w kickboxingu,była bokserka zawodowa grupy Polish Boxing Promotion)zremisowała po trzech rundach z Barbarą Como (walka w kat.63,5 kg)
Elisa Masiero wygrała na punkty stosunkiem głosów 2 do remisu z Wrocławianką Izabelą Cieślak (walka w kat.67 kg - Cieślak ważyła przed walką 63,6 a jej przeciwniczka 67 kg).
Cieślak rozpoczęła pierwszą rundę bardzo agresywnie i może trochę za szybko zaczęły opuszczać ją siły - nic w końcu dziwnego bo dzień wcześniej stoczyła walkę z aktualną mistrzynią Polski wagi 63,kg - Karoliną Koszelą,którą zdecydowanie wygrała (dodatkowo Iza przyjeżdżając na zgrupowanie w poniedziałek była lekko przeziębiona). Może dzień przerwy nie wystarczył na pełne zregenerowanie sił - efekt cięższa i bardziej świeża Włoszka wygrała ten pojedynek choć kilkakrotnie była w opałach.

Wynik konfrontacji to 9:5 dla Polski - tak więc w pierwszym rozegranym w naszym kraju meczu POLSKA-WŁOCHY (jeden mecz był we Włoszech - Polska niestety przegrała) nasze reprezentantki były górą. Rewanż odbędzie się 21 września w Kielcach. Podczas meczu Polska-Włochy odbyły się jeszcze trzy walki pokazowe w których:
Jagoda Karge (WDA Świecie) w kat.57 kg wygrała przez RSC z Małgorzatą Matuszyk (Matuszyk po jednym potężnym ciosie była liczona w narożniku,oparła się w trakcie liczenia i sędzia stwierdził iż nie była w stanie dalej walczyć,choć wyglądała jakby wszystko było w porządku - niestety przepisy w boksie amatorskim kobiet są bardzo rygorystyczne).
Siwa Kinga (Pomorzanin Toruń) pokonała na punkty niejednogłośną decyzją Karolinę Koszelę w kat.63,5 kg. Po walce wielu obserwatorów twierdziło iż sędziowie "oglądali nie tą walkę co trzeba" i że wygrać powinna po tym co pokazała w pierwszych dwóch starciach Karolina Koszela. Koszela nie zgadza się z tą decyzją i bardzo czeka na rewanż z Siwą. Jolanta Kaczmarczyk (Knockout Warszawa) pokonała na punkty Agatę Puk (Sport Krak Kraków) - walka była w kat.71 kg ale tak naprawdę Agata Puk była ok.13 kg cięższa od Kaczmarczyk,która ważyła 64 kg).

A o to oficjele owego meczu:
Delegat techniczny : Rzyski Zygmunt
Sędziowie (ring i punkty) : L'avena Fedele (Włochy), Mońko Marek,Straszewski Marian,Kiczyński Kazimierz.
Trenerzy reprezentacji : Polska - Leszek Piotrowski, drugi trener Krzysztof Kucharzewski , Włochy - Emanuele Renzini. Lekarz zawodów: Zbingiew Fesser Spiker zawodów : Sławomir Ciara


AGATA PUK, JAN OSTROWSKI, JOLA KACZMARCZYK
 
  
ANNA KASPRZAK,WIOLETTA SZAWIEL,JAŚ,KAROLINA KOSZELA
  
ANNA KASPRZAK-JAŚ

IZA CIESLAK,ANIA KASPRZAK,WIOLETTA SZAWIEL,KAROLINA KOSZELA
  
IZA CIESLAK-JAŚ
  
JAŚ-HANNA JASNIEWICZ

JAGODA KARGE, JAŚ
 
JAŚ-KAROLINA MICHALCZUK
 
JAŚ-MAGDA DALECKA
 
JAŚ-WIOLETTA SZAWIEL


MECZ POLSKA-WŁOCHY WIDZIANY OD KUCHNI
Tak się złożyło,że we wtorek przyjechałem do Grudziądza by osobiście zobaczyć ten bo znając nasze telewizje nie zobaczyłbym ani usłyszał że coś takiego miało miejsce (jak zwykle zresztą). Oczywiście przyjechałem także ze względu na to,że w meczu występowała moja zawodniczka Iza Cieślak (no niestety nie wyszło jej ale biorąc pod uwagę to, że jest to dopiero jej trzeci występ w ringu amatorskim to i tak było pozytywnie) ale nie o niej w tym momencie będę się rozpisywał. Chciałbym skupić się na atmosferze w jakiej odbywały się przygotowania. Otóż jest to praktycznie jedna ekipa reprezentantek Polski,która bardzo dobrze się zna. W tej grupie nie zauważyłem jakichś konfliktów - bardzo dobrze to o dziewczynach świadczyło. Podczas meczu każda (no może z wyjątkiem tej która się rozgrzewała bo kolejna walczyła) z dziewczyn kibicowała koleżance,która aktualnie walczyła w ringu. Zresztą o to prosił (choć w sumie niepotrzebnie bo dziewczyny niepotrzebowały jakiegoś zachęcania) trener Leszek Piotrowski kilka godzin przed meczem gdy wszystkie spotkały się w jednym pomieszczeniu i omawiana była taktyka na mecz. Jadąc tam byłem pewny ,że niektóre z tych bardziej utytułowanych zawodniczek będą zachowywały się jak gwiazdy. Tak na szczęście nie było biorąc np.wielokrotną mistrzynię Polski,Europy,Świata w kickboxingu - Anne Kasprzak, która okazała się bardzo skromną i normalną zawodniczką (ANIU WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI WCZORAJSZYCH URODZIN !!!!!!). Jak wyjezdżałem i żegnałem się z wszystkimi zawodniczkami usłyszałem od Ani Kasprzak jedno zdanie, które po porażce mojej zawodniczki było dla mnie w tej chwili czymś co bardzo mi pomogło - "Jasiu - trzymaj się". Wielokrotnie wychodziłem z zawodniczkami na zwiedzanie Grudziądza i zawsze bardzo dobrze się bawiliśmy (no może z wyjątkiem kiedy miły taksówkarz zaczął nas wieźć do hotelu okrężną drogą by więcej skasować za kurs - ale to tak na marginesie) tak więc muszę stwierdzić iż SĄ TO NORMALNE KOBIETY a nie jak wielu "fachowców" twierdzi skończone idiotki,które nie mają nic innego do roboty i biorą się za boks. Mam nadzieje iż będzie więcej takich zawodniczek !!!

WŁODARCZYK WYGRYWA
Krzysztof "Diablo" Włodarczyk pokonał w Stargardzie Szczecińskim Białorusina Siergieja Krupiewicza i obronił tytuł międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior ciężkiej. W piątej rundzie po jednym z uderzeń na korpus Krupiewicz zrezygnował z kontynuowania pojedynku. Krupiewicz w tym pojedynku zastąpił w ostatniej chwili Kameruńczyka Diedonn'a Tefouet'a , który miał problemy z przylotem do Polski. W innym pojedynku tego wieczoru:
Tomasz Bonin (Knockout Promtion, waga ciężka) pokonał na punkty Wojciecha Bartnika (7-2-1);
Jacek Bielski (19-1,7 KO) pokonał przez TKO kelnera z rekordem 0-15 (tak to nie pomyłka - 15 przegranych) Milana Smetane.
Także Maciej Zegan odniósł kolejne zwycięstwo - dość szybko bo w pierwszej rundzie.

WITHERSPOON WRACA NA SZCZYT??
Były mistrz świata wagi ciężkiej WBA,WBC - Tim Witherspoon (tytuł WBC zdobył w 1984,WBA w 1986), który dawno powinien zakończyć karierę wydaje się zaczyna ponownie wspinać się na szczyt. Z jedenastu ostatnich walk wygrał dziewięć co biorąc pod uwagę jego wiek jest wielkim osiągnięciem. Witherspoon ma 46 lat i jest już klasyfikowany na dziewiątej pozycji według rankingu IBF. Może powtórzy sukces Goerge'a Foremana,który został najstarszym mistrzem świata wagi ciężkiej w wieku 46 lat pokonując w 1994 roku niepokonanego Michaela Moorera (wtedy mistrza WBA,IBF z rekordem 35-0, 30 KO) przez nokaut w dziesiętej rundzie.

DE LA HOYA-VARGAS
Oscar De La Hoya pokonał 14 września przez TKO w jedenastej rundzie Fernando Vargasa i został mistrzem świata WBC.

JONES WYGRYWA
Mistrz świata WBA, WBC, IBF, IBO wagi półciężkiej Roy Jones Junior pokonał przez nokaut w szóstej rundzie Clintona Woodsa.

MOORER ZNOKAUTOWANY
Były mistrz świata wagi ciężkiej Michael Moorer (43-3-1,34 KO) został w sobotę 17.08 pokonany przez nokaut po trzydziestu sekundach pierwszej rundy z rąk pochodzącego z Nowej Zelandii - Davida Tuy (41-3,36 KO).
W innych pojedynkach rozegranych tego wieczoru:
Zuri Lawrence pokonał na punkty po ośmiu rundach Paolo Vidoz'a
Jermain Taylor pokonał na punkty po dziesięciu rundach Sam'a Hill'a.

HALMICH I TRABANT WYGRYWAJĄ
Podczas gali w sobotę 17.08 w Berlinie odbyły się walki w których:
Andriy Kotelnik wygrał przez TKO w 3 rundzie z Patrikiem Prokopecz'em
Juan Carlos Gomez wygrał przez TKO w 2 rundzie z Daniel'em Frank'iem
Regina Halmich wygrała na punty po dziesięciu rundach Yvonne Caples i obroniła pas mistrzyni świata WIBF
Alexander Dimitrenko wygrał na punkty po czterech rundach z James'em Lester'em
Michel Trabant obronił pas mistrza Europy EBU wygrywając przez TKO w piątej rundzie z József'em Matolcsi.

PRETENSJE JOHNSONA
Ostatni przeciwnik mistrza świata WBA wagi ciężkiej Johna Ruiza - Kanadyjczyk Kirk Johnson złożył do WBA protest na sędziego ringowego Joe Corteza. Przypomnijmy iż w owej walce Johnson został zdyskwalifikowany w dziesiętej rundzie za ciosy poniżej pasa. Johnson i Dino Duva (szef Duva Boxing) mają pretensje do Corteza o to że nie był bezstronny w tej walce i faworyzował mistrza świata Johna Ruiza.

SENDROWICZ WYGRYWA
Pochodzący z Tarnobrzegu 23-letni Marcin Sendrowicz,mieszkający w USA, (waga ciężka,7-0,5 KO) wygrał przez KO w drugiej rundzie z Stevem Griffinem.

TYSON-ETIENNE ??
Były mistrz świata wagi ciężkiej Mike Tyson (ostatnio przegrał 8 czerwca przez KO z Lennoxem Lewisem w ósmej rundzie) stoczy prawdopodobnie kolejną walkę z Cliffordem Etienne'm.

linia

Aktualności